Samsun Haberim | Samsun Haber

Fahire Kara için Cumhurbaşkanlığı devrede! Erdoğan, Kral ile görüşecek

27 yıl önce Suudi Arabistan'da yaşanan izdiham sonrasında hastaneye kaldırıldıktan sonra kendisinden haber alınamayan ve öldüğü düşünülen Fahire Kara'nın yaşadığını kesinleştiren Müge Anlı, Fahriye Kara dosyasını açarak ailesinin ve sevdiklerinin Fahire Kara'ya kavuşması için araştırmalarını genişletti.

Fahire Kara için Cumhurbaşkanlığı devrede! Erdoğan, Kral ile görüşecek
224 views
27 Aralık 2019 - 3:05
Kanal Nok

27 yıl önce Suudi Arabistan'da yaşanan izdiham sonrasında hastaneye kaldırıldıktan sonra kendisinden haber alınamayan ve öldüğü düşünülen Fahire Kara'nın yaşadığını kesinleştiren Müge Anlı, Fahriye Kara dosyasını açarak ailesinin ve sevdiklerinin Fahire Kara'ya kavuşması için araştırmalarını genişletti. Yapılan çalışmalar sonucunda Fahire Kara'nın halen Suudi Arabistan'da yaşadığı ve evlendiği öğrenildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Fahriye Kara için Suudi Arabistan Kralı ile görüşecek mi? 8 Şubat Müge Anlı Fahriye Kara dosyasında ne gibi gelişmeler yaşandı?Müge Anlı'dan Hacı adaylarına uyarı!Hacca gitmek isteyip Diyanet tarafından kurası çıkmayan bazı vatandaşların kaçak yollarla hacca gittiğini ve Diyanet İşleri Başkanlığı'nın böyle bir durumda sorumluluğu kabul etmediği öğrenildi. Fahire Kara'nın oraya gittiğinden Diyanet'in haberi olmadığını söyleyen Müge Anlı, Diyanet ile sözleşmesi olan şirketlerle gidilebileceğini fakat kaçak yollarla Arabistan'a giden hacı adaylarının Diyabet İşleri Başkanlığı'nın sorumluluğunda olmadığını ve bu şekilde Suudi Arabistan'a gitmemelerini rica etti.Fahire Kara'nın gizlenmesinin sebebi ne?Müge Anlı ile Tatlı Sert programında haftalardır aranan Fahire Kara'nın bulunmasına rağmen gizlenmesinin sebebi araştırılmaya devam ediliyor. Orada evlendiği eşinin idam cezasına çarptırılmasından korktuğu için saklandığı düşünülen Fahriye Kara'nın ortaya çıkması için Müge Anlı ve devlet kurumları harekete geçti.Fahire Kara damadının evinde mi saklanıyor?İstanbul'dan yayına bağlanan Merve Hanım, eşinin Arabistan'da rehber olarak çalıştığını, eşinin Mehmet isimli arkadaşının Fahire Hanım'ın damadını tanıdığını söyledi. Fahire Kara'nın bulunması için programı sürekli takip ettiklerini aktaran Merve Hanım, Fahire Kara'nın damadı Urfalı Davut'un evinde saklandığı iddia ediliyor. Daha önce bir başka bayanın da aynı şekilde ihbarda bulunması Fahriye Kara'nın Urfalı Davut'un evinde saklanmaya devam ettiği iddialarını doğrular nitelikte.Fahire Kara'nın kızı Cumhurbaşkanı Erdoğan'a seslendi!Fahriye Kara'nın kızı ise canlı yayında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a seslenerek, “Allah rızası için bizi annemize kavuştursun. Perişan olduk, dayanacak gücümüz kalmadı. Ne olur bize yardım etsinler” dedi. Annesi Fahire Kara'nın bulunabilmesi için oradaki hacı adaylarının da görür görmez kendilerini aramalarını isterken gözyaşlarına boğuldu.
Öldü sanılan ve gelen ihbarlar sonucu yaşadığı öğrenilen Fahire Kara'nın ortaya çıkacağını söyleyen Müge Anlı, mutlu sona ulaşılacağını ve herkesin sabırlı olması gerektiğini söyledi. Ayrıca Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da Fahire Kara konusunda Suudi Arabistan kralı ile konuyu görüşebileceğini bildirdi.

Her hakkı saklıdır | Nok Medya Grubu