Samsun Haberim | Samsun Haber

Fahire Kara bulundu mu? Fahriye Kara dosyasında son gelişme!

1990 Hac Faciasında kaybolan Fahire KAra kutsal topraklarda aranıyor! Fahire Kara olayında son durum bugünkü Müge Anlı programında konuşuldu. Müge Anlı Fahire Kara dosyasıyla ilgili önemli açıklamalar yaptı. Fahire Kara ile ilgili son gelişmeler haberimizde.

Fahire Kara bulundu mu? Fahriye Kara dosyasında son gelişme!
276 views
27 Aralık 2019 - 3:05
Kanal Nok

Fahire Kara olayında sır perdesi aralanmak üzere. Müge Anlı'nın 13 Ocak Cuma günü yayınlanan son programına Fahire Kara'nın Batman'da yaşayan kızı katıldı. Fahire Kara kaybolduğunda 14 yaşında olan Şükran hanım Müge Anlı'nın bugünkü programına katıldı. Fahire Kara'nın 4. çocuğu olan Şükran hanım Fahire Kara'nın kaybolmasıyla Annesiz yaşantısının çok zor olduğunu söyledi. Fahire Kara Bulundu mu?Annesiz bir hayatın zor yaşandığını söyleyen Şükran hanım annesizliğin kelimelerle ifade edilmeyeceğini söyledi. Annesinin kaybolmasından 6 ay kadar sonra evlendiğini söyleyen Şükran hanım Fahire Kara'nın yokluğunun çok zor olduğunu söyledi.Fahire Kara bulundu mu?Fahire Kara bulundu mu diye merak eden izleyicilerle beraber Batman'dan televizyon aracılığıyla annesinin bulunması için dua ederek Müge Anlı'yı izleyen kızı Şükran hanım, bir an önce Annesine kavuşmak istediğini ifade etti. Fahire Kara'nın yaşadığı kesinleşti. Müge Anlı'nın ekibi Fahire Kara'nın Adana'da yaşayan komşularıyla konuştu. Fahire Kara'yı yaklaşık 40 yıldır tanıyan eski komşuları Fahire KAra'nın 27 yıldır kayıp olduğunu ve bir an önce bulunarak Türkiye'ye gelmesini istediklerini söylediler.
Fahire Kara'nın yakın arkadaşı olan bir kadın da gözyaşları içerisinde Fahire Kara'nın hacca giderken kendisiyle yaptığı son görüşmeyi anlattı.Fahire Kara olayında son gelişmelerMüge Anlı, “Fahire Kara neden gelemedi, Fahire Kara neden bize ulaşmadı gibi sorularla ilgili elimize ulaşan bilgiler var ama Fahire Kara stüdyomuza geldiğinde bunları zaten konuşacağız” dedi.
Fahire Kara ile ilgili önemli gelişmeler olduğunu ve bu bilgilerin hem aileye hem de Müge Anlı'ya geldiği ifade edildi. Müge Anlı ise suyu bulandırmak istemediği için bu bilgileri yayında paylaşmak istemediğini ifade etti.
Fahire Kara kaybolduğunda annesiz kalan 12 çocuğu Fahire Kara'nın bulunması için Allah'a dua ettiklerini anlattılar.Müge Anlı: “Bizimkiler pazarda sormuş, cevap bile vermiyorlar”Müge Anlı, “Oraya gidip elinde fotoğraf arayıp bulma gibi bir imkan yok. Herkes diyor ki; 'Bu bahsettiğiniz çok büyük bir suç' Pazardakilerle konuşmak istiyorlar, kimse konuşmuyor cevap vermiyor. Bizimkilere bir kere bile cevap veren olmamış orada bu suçmuş.” dedi.Fahire (Fahriye) Kara'nın hikayesiMüge Anlı ile Tatlı Sert programı şu sıralar film gibi bir olaya şahitlik yapıyor. Duygu dolu anların yaşandığı programda film senaryolarını aratmayacak bir hikaye yer alıyor.. İzledikçe kahrolduğumuz bir an önce bulunsun istediğimiz o öykünün kahramanının hikayesi ibadet etmek için gittiği Mekke'de başlıyor..
Fahire Kara, 1990 yılında eşiyle birlikte hac ibadetlerini gerçekleştirmek için Mekke'ye gidiyor. Ancak burada çıkan izdihamda birbirlerini kaybediyorlar.
1 Hafta boyunca eşini arayan Abdurrahman Kara, eşinin izine rastlayamayınca Türkiye'ye dönüyor. Hatta eşinin gıyabında cenaze namazı da kıldırıyor.
Bu arada Fahire Hanım'ın Türkiye'de henüz bebekken bıraktığı iki kızı da var. Kızlar, annelerinin öldüğüne hiç inanmıyor ve 26 yıl sonra gelen bir takım duyumlar doğrultusunda annelerini aramaya karar veriyorlar. Bunun üzerine Müge Anlı'ya başvuruyorlar.
Fahire Hanım'ın kaybolduğu 1990 yılında tarihin en büyük hac facialarından biri yaşandı. Bu olay “El Muaysem Faciası” olarak biliniyor.
Mina'da şeytan taşlamaya giden müslümanlar, gidiş-geliş ayrımı yapılmadığı için geçişte bulunan tünelde sıkıştı ve büyük bir izdiham yaşandı. Bunun sonucu olarak 447'si Türk vatandaşı olmak üzere tam 1426 kişi hayatını kaybetti. İşte bu olay sırasında Fahire Hanım'ın da hayatını kaybettiği düşünülüyordu. Ancak gerçekler öyle değil.
Fahire Hanım, bu izdiham sırasında yaralı olarak bulunmuş. Arap bir erkek de onu bulup tedavi etmiş ve ardından evine kapatmış. Belediye işçisi olduğu söylenen bu kişi, tam 6 yıl boyunca Fahire Hanım'ın evden çıkmasına izin vermemiş. Ve bu zoraki ilişki sonucu Fahire Hanım'ın üç çocuğu daha dünyaya gelmiş.
Tam 6 yıl sonra Fahire Hanım, evden dışarı çıkmaya başlamış. Onu kaçırdığı iddia edilen adam da zorla Fahire Hanım'ı çalıştırmaya başlamış.
Hacıların yoğun olarak ziyaret ettiği bölgelerde hediyelik eşya satışı yapmaya başlamış Fahire Hanım. Bu arada adam da kendi işinden ayrılmış, sadece Fahire Hanım'ı çalıştırmaya başlamış. Bu fotoğraf da onu gördüğünü iddia eden görgü tanıklarının tesadüfen çektiği bir fotoğraf.
Türk olduğunu fark eden hemen hemen herkese durumunu anlatmış, yardım istemiş Fahire Hanım.Kimisi sadece dinlemiş, kimisi onu kaçırmaya bile çalışmış. Ancak Suudi Arabistan'dan bir kadını kaçırmanın yasalara göre idama kadar giden cezaları var. Bazı zamanlar da kendisi korkmuş Fahire Hanım, yardım için buluşacağı insanların yanına bile gidememiş.
Şu an Fahire Hanım'ı gördüğünü iddia eden ve programa katılan birçok görgü tanığı var. Tüm bu hikayeyi de farklı farklı insanların anlattıklarından öğreniyoruz. Yani birbirini tanımayan insanlar, Fahire Hanım ile igili aynı şeyleri anlatıyor ve Müge Anlı da bu parçaları birleştiriyor. Çünkü zaten bunların hepsini Fahire Hanım kendisi anlatmış onlara. Hatta tam olarak: “Ben Batman Beşiriliyim. Adım Fahire. 1990 yılındaki faciada eşimi kaybettim. Yaralanmıştım. Bir adam beni bulup iyileştirdi sonra gitmeme izin vermedi. Bana eşimin öldüğünü söyledi. Beni hapsetti. Evlendim. Burada 3 çocuğum var. Beni burada tutuyorlar” dediği iddia ediliyor.
Kocasına göre Fahire Hanım “namusunu ele vermeyeceği için başkasıyla evlenmiş olamaz!” Evet, Fahire Hanım'ın kocası böyle düşünüyor. Olsa olsa ölmüştür diyor ancak kendi rızası dışında alıkonulmuş olma ihtimalini pek değil hiç aklından geçirmiyor. Bu da işin ayrı bir dramatik boyutu.
Şimdi ise gelen tüm ihbarlar, en ufak ipuçları büyük bir titizlikle değerlendiriliyor. Her şey Fahire Hanım'a ulaşmak, onu esaretten kurtarabilmek için. Umuyoruz ki en kısa zamanda Fahire Teyze'ye ulaşılır ve bu esaret biter. Çocukları da bir an evvel yıllardır görmedikleri annelerine kavuşur.
http://www.samsunhaberim.com/muge-anli-fahire-kara-bulundu-h6703.html

Her hakkı saklıdır | Nok Medya Grubu