Samsun Haberim | Samsun Haber

Facebook Durum Güncellemeleri Renkleniyor!

Facebook yeni özelliği ile kullanıcılarına paylaşımlarını renklendirme fırsatı tanıyor.

Facebook Durum Güncellemeleri Renkleniyor!
256 views
27 Aralık 2019 - 3:05
Kanal Nok

Dünyaca ünlü sosyal medya devi Facebook, kullanıcılarını şaşırtmaya devam ediyor. Kullanıcılarını kendisine bağlamak ve rakiplerine kaptırmak istemeyen Facebook, yeni bir özellikle karşımızda… Şimdilik bir tek Android kullanıcılarına sunulacak olan bu özellik ile artık Facebook durum güncellemelerini rengarenk bir halde yapmak elinizde.
Belirttiğimiz gibi şu anda renkli durum güncellemesini sadece Android kullanıcıları yapabiliyor. Ancak Facebook'un konu üzerinde çalıştığı ve yakında iOs ve tarayıcı üzerinden de renkli durum güncellemesi yapılacağı belirtiliyor. Bu hafta içinde tüm Android kullanıcılarına dağıtılacak olan bu yeni özellikle ekranlarımız daha da renklenecek. Facebook, şimdiye dek sadece mavi ve beyaz renkleri ile karşımızdaydı. Renklerin kullanılmasıyla paylaşımlarda dikkat çekiciğilin artması hedefleniyor. Facebook'ta artık yeni bir durum güncellemesi yapmak istediğiniz zaman, ilgili metin kutusunda renk bölümü belirecek. Böylece istenilen renkle istenilen paylaşım Facebook'ta yapılabilecek. Yeni özelliğin dikkat çeken eksikliklerinden biri de şimdilik link, görsel ve video içerek paylaşımlarda bunun kullanılmaması. Facebook'un bunun içinde çalışma yaptığı kesin. Ancak yeniliklerin ne zaman geleceği, ios ve tarayıcı desteğinin ne zaman sağlanacağı kesinleşmiş değil!
Facebook'un asıl hedefi pazarı genişletebilmek. Bunu daha önceki haberlerimizde de sizlerle paylaşmıştık. Kaybettiği pazarları kazanmayı ve rakiplerinin daha çok söz hakkına sahip olduğu pazarları kapmayı amaçlayan Facebook, rotasını Çin'e çevirmiş ve Çin hükümeti ile barışma çabalarına girmişti. Hindistan'da da daha fazla kullanıcıya ulaşabilmek amacıyla bedava internet çalışmalarına girmiş ve projeler oluşturmuştu.
Şimdi ki yeni özelliği ile de elinde tuttuğu kullanıcıları kaptırmamayı hedefleyen Facebook'un yakın zamanda yeni projelerle karşımıza çıkacağına kesin gözü ile bakılıyor.

Her hakkı saklıdır | Nok Medya Grubu