Samsun Haberim | Samsun Haber

EYT Son Dakika! Düşük maaşla erken emeklilikte son durum!

EYT Son Dakika! Düşük maaşla erken emeklilikte son durum açıklaması geldi. Emekliliğin önündeki yaş engeli kalkıyor. Yaklaşık 500 Bin kişiye erken emeklilik yolunu açan yöntem emekliliğin önündeki yaş engelini kaldırıyor.

EYT Son Dakika! Düşük maaşla erken emeklilikte son durum!
133 views
27 Aralık 2019 - 3:05
Kanal Nok

EYT Son Dakika! Düşük maaşla erken emeklilikte son durum açıklaması geldi. Emekliliğin önündeki yaş engeli kalkıyor. EYT Son Dakika haberiyle Yaklaşık 500 Bin kişiye erken emeklilik yolunu açan yöntem emekliliğin önündeki yaş engelini kaldırıyor.Erken emeklilikte EYT Son Dakika gelişmesiEmeklilikte Yaşa Takılanlara müjde! Emeklilik için yaş sınırını bekleyenlere müjdeli haber geldi. Bu akşam A Haber'de yayınlanan EYT Son Dakika haberine göre düşük maaşla erken emeklilik mümkün. Yüz binlerce kişiyi ilgilendiren projeyle emekliliğin önündeki yaş engeli kalkacak.Erken Emeklilikten kimler faydalanabilir?8 Eylül 1999 tarihinden önce çalışmaya başlamış, emeklilikte kademeli geçişe tabi olan, sigortalılık süresini prim gün sayısını doldurmuş ama yaş sınırını bekleyenler Erken emeklilik imkanından faydalanabilecek.Erken emeklilik projesinin detaylarıProje hayata geçtiğinde erken emekli olmak isteyenlerin maaşından beklemedikleri her yıl için yüzde 5 oranında kesinti yapılacak. Emekli olduğunuzda 2 bin lira maaş alacaksınız ama daha emekli olmanıza 5 yıl var, bu sistemden yararlanmak istediğinizde her yıl için isizden %5 kesinti yapılacak. ve emekliliğinize 5 yıl kaldığı için bu oran yüzde 25 olacak. Yani Bin 500 Lira maaşla erken emekli olabileceksiniz.2017 yılı EYT beklentileriÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu tarafından yapılan açıklamalar, Ekonomi Koordinasyon Kurulu ve Bakanlar Kurulu Kararları doğrultusunda, kamuda tasarruf iradesinin 2017 yılında sürdürüleceği anlaşılmaktadır. Mevcut gelişmeler ışığında 2017 yılında da EYT mağdurlarının beklentilerinin gerçekleşmesi mümkün görünmemektedir. EYT mağdurları ise kazanılmış haklarının ellerinden alındığını düşünmektedir.Emeklilere promosyon Mart'taÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Anadolu Ajansı Editör Masası'nda gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Emeklilere banka promosyonuna ilişkin detayları aktaran Müezzinoğlu, “Mart ayı itibarıyla promosyonlar ödenmeye başlanacak. Bu hafta kamu bankaları ve özel bankalar da dahil protokolün imzalanmasıyla ilgili son rötuşları, son şeklini bankalara gönderdik.
Kanaatim o ki yarın itibarıyla bitirmiş olacağız” dedi.“Hesapları siyasi”Kredi derecelendirme kuruluşlarının kararlarını değerlendiren Bakan Müezzinoğlu, “Türkiye'nin ekonomisi bugün dinamikleri, ihracatı ve üretimiyle Yunanistan'ı 10'a değil 100'e katlar. Ama onun puanı düşmez hatta yükselir. Niye? Burada hesap ekonomik değil, siyasi” yorumunu yaptı.
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Müezzinoğlu, Ahilik Fonu'nun tamamlandığını ve Bakanlar Kurulu'nda imzada olduğunu da açıkladı. Başbakan Binali Yıldırım'ın imzasıyla Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne geleceğini dile getiren Müezzinoğlu, “7 Şubat'ta Meclis açıldığında, komisyonda görüşmelerimizi ilk hafta tamamlarız diye düşünüyoruz ve ikinci hafta da inşallah Şubat ayında, Esnaf Ahilik Sandığı'nın yasalaşmasını gerçekleştirmeyi hedefliyoruz” diye konuştu.

Her hakkı saklıdır | Nok Medya Grubu