Samsun Haberim | Samsun Haber

Evleri Yanan Aile, Soğukta Sokakta Kaldı!

Elektrik kontağından çıkan yangında evlerini ve tüm eşyalarını kaybeden Polat ailesi yaşam mücadelesi veriyor.

Evleri Yanan Aile, Soğukta Sokakta Kaldı!
205 views
27 Aralık 2019 - 3:05
Kanal Nok

Samsun’un Bafra ilçesinde çıkan yangında bir ailenin 7 yıl emek harcayarak yaptığı ev bir saat içinde kül oldu. Aile gelecek yardımları bekliyor.
Bir hafta önce Samsun’un Bafra ilçesi Boğazkaya Mahallesi Tepecik mevkiinde bulunan tek katlı evde çıkan yangın, Polat ailesinin evini kullanılamaz hale getirdi. Elektrik kontağından çıkan yangında can kaybı yaşanmazken, evle birlikte ailenin bütün eşyaları da kül oldu.
Yangının ardından kalacak yer bulamayan Polat ailesi, evin altındaki tek göz depoda hayatlarını sürdürmeye çalışıyor. 8 kişilik aile komşularının getirdiği yatak ve yorgan ile soğuk havaya direnirken, kendilerine uzanacak olan yardım elini dört gözle bekliyor.
Baba Mahmut Polat,ailesine ait 8 dönümlük araziye tütün ekerek geçimini sağladığını, kazandığı parayla 8 nüfusu geçindirmeye çalıştığını belirtti.
Yarı aç yarı tok yaşayan aile, yardımseverlerin kendilerini bu sefaletten kurtarmaları için çağrıda bulundu.
Anne Ayşe Polat ise komşular olmasa sonların ne olacağını bilmediklerini söylerken, kendilerine ait bir iğnelerinin bile artık kalmadığını ve hayata nasıl tutunacaklarını bilmediğini söyledi.

Her hakkı saklıdır | Nok Medya Grubu