Samsun’a 224 milyon lira destek

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi kapsamında koronavirüs ile mücadelede hükümetin yaptığı destekler ve sağlanan imkanlar ile ilgili AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu açıklamalarda bulundu. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından hayata geçirilen Sosyal Koruma Kalkanı ile Samsun’da ihtiyaç sahiplerine yapılan destek miktarını açıklayan Başkan Aksu, sağlanan diğer desteklerle ilgilide bilgiler paylaştı.

"Samsun’a 224 milyon lira destek"

“Pandemide evde kalan babalarımızı sevindirelim”

Bu yıl pandemi döneminde denk gelen Babalar Günü’nde ailelerin kahramanı olan babaların unutulmaması gerektiğini vurgulayan TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Her yıl Haziran ayının üçüncü Pazar günü olarak kutlanan Babalar Günü, bu yıl korona virüs gölgesinde geçecek

"“Pandemide evde kalan babalarımızı sevindirelim”"

Atakum Noterinde Sosyal Mesafe İhlali

Türkiye’de artan koronavirüs vakalarının ardından dün akğam bir basın açıklaması yapan Sağlık Bakanı Koca, sosyal mesafenin önemini üzerine bastıra bastıra belirtmişti. Bakan Koca’nın bu açıklamasının ertesi günü Atakum’da hizmet veren Samsun 1. Noterinde çekilen fotoğraf, ihmali gözler önüne serdi.

"Atakum Noterinde Sosyal Mesafe İhlali"

“HERKES KENDİ ÇOCUĞU SINAVA GİRECEK GİBİ DÜŞÜNMELİ”

Bu yıl korona virüs gölgesinde geçecek olan sınavlar esnasında öğrencilerin mağdur olmaması için tedbirlerin en üst düzeyde alınarak tüm vatandaşların sorumlu davranması gerektiğini belirten TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Ülke genelindeki yaklaşık 1.8 milyon öğrenci 20 Haziran Cumartesi günü Liselere Geçiş Sınavı’nda (LGS) ter dökecek.

"“HERKES KENDİ ÇOCUĞU SINAVA GİRECEK GİBİ DÜŞÜNMELİ”"

“SAHTE İÇKİNİN DEVLETE 2,5 MİLYAR LİRA VERGİ KAYBI VAR”

Etil alkole internet ve sosyal medya üzerinden ulaşımın bu kadar kolay olmaması gerektiğini vurgulayan TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Etil alkol üretim ve ithalatı 2013 ile 2019 yılları arasında tam 3 katına çıktı. İnternetten ve sosyal medyadan yaş aralığı fark etmeksizin kolayca alınabilen etil alkol ile özellikle bu dönemlerde dezenfektan yapımı maksatlı alınarak sahte içki yapılıyor. Bu duruma müdahale edilerek tedbir ve denetimler artırılmalı” dedi.

"“SAHTE İÇKİNİN DEVLETE 2,5 MİLYAR LİRA VERGİ KAYBI VAR”"

“MALİYETLER ARTTI FİYATLAR DÜŞTÜ”

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 2020-2021 Eğitim ve öğretim yılında taşımalı öğrenci servis ücretlerinde yapılan yeni ücret tarifesinin servisçi esnafını mağdur edeceğini ifade eden Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu (TŞOF) Başkanı Fevzi Apaydın, “Servisçi esnafımızın maliyetleri arttı, ancak bu yıl taşıma fiyatları bir önceki yıla göre katsayı düzenlemesi ile düşürüldü. Bu şartlarda servisçi esnafımızın ayakta kalması mümkün değil” dedi.

"“MALİYETLER ARTTI FİYATLAR DÜŞTÜ”"

-Samsun KMO odası başkanının açıklamasına tepki

Kimya Mühendisleri Odası Samsun Şube Başkanı Osman Nuri Pilgir katılmış olduğu bir canlı yayında Çarşamba ovasında kurulacak Biyokütle Enerji Santrali (BES) ile yanlış bilgiler vermesine tepki gösterilerek, halkı aldatıp, kamuoyunu yanlış yönlendirmeye çalışması nedeni ile de istifaya davet edildi.

"-Samsun KMO odası başkanının açıklamasına tepki"

Palandöken: “Çiftlere yönelik evlilik paketleri hazırlanmalı”

Pandemi nedeniyle işsiz kalan ve evlenmeyi erteleyen çiftlerin mağdur olmaması için sıfır faizli evlilik kredisi verilmesi gerektiğini belirten TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Korona virüs nedeniyle işsiz kalan ve evlilik hazırlıklarını düğün masraflarını karşılayamayacakları için bir başka bahara erteleyen çok sayıda genç çiftimiz var.

"Palandöken: “Çiftlere yönelik evlilik paketleri hazırlanmalı”"