Atakum Noterinde Sosyal Mesafe İhlali

Türkiye’de artan koronavirüs vakalarının ardından dün akğam bir basın açıklaması yapan Sağlık Bakanı Koca, sosyal mesafenin önemini üzerine bastıra bastıra belirtmişti. Bakan Koca’nın bu açıklamasının ertesi günü Atakum’da hizmet veren Samsun 1. Noterinde çekilen fotoğraf, ihmali gözler önüne serdi.

"Atakum Noterinde Sosyal Mesafe İhlali"

“SAHTE İÇKİNİN DEVLETE 2,5 MİLYAR LİRA VERGİ KAYBI VAR”

Etil alkole internet ve sosyal medya üzerinden ulaşımın bu kadar kolay olmaması gerektiğini vurgulayan TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Etil alkol üretim ve ithalatı 2013 ile 2019 yılları arasında tam 3 katına çıktı. İnternetten ve sosyal medyadan yaş aralığı fark etmeksizin kolayca alınabilen etil alkol ile özellikle bu dönemlerde dezenfektan yapımı maksatlı alınarak sahte içki yapılıyor. Bu duruma müdahale edilerek tedbir ve denetimler artırılmalı” dedi.

"“SAHTE İÇKİNİN DEVLETE 2,5 MİLYAR LİRA VERGİ KAYBI VAR”"

HDP Çepni’nin Çarşamba’ya Termik Santral hezeyanı

HDP İzmir Milletvekili Murat Çepni sosyal medya hesabından paylaştığı twette “Tarım havzası Çarşamba Ovası da Termik Santral Projesiyle tehdit altında” mesajını paylaşması bir milletvekilinin araştırma yapmadan yanlış bir bilgiyi paylaşması heyezan olarak yorumlandı. Çepni’nin Termik dediği santral aslında Temiz, Yenilenebilir Enerji üreten Biokütle Enerji Santrali…

"HDP Çepni’nin Çarşamba’ya Termik Santral hezeyanı"

Başkan Özdemir’den teşekkür mesajı

İçişleri Bakanlığınca yayımlanan genelge kapsamında, aralarında Samsun’un da bulunduğu 14 büyükşehir ile Zonguldak’ta 4 günlük sokağa çıkma kısıtlamasının son gününde boş kalan sokaklarda Havza Belediyesi tarafından ilaçlama ve denetimlere aralıksız devam edildi. Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir Havza’da kısıtlama kararına halkın büyük oranda uyduğu belirterek Havzalılara teşekkür etti.

"Başkan Özdemir’den teşekkür mesajı"

Valilikten herkese açık davet

Valimiz Sayın Osman Kaymak, dünya çapında hızla yayılan ve ülkemizi de etkisi altına alan Kovid-19 hastalığı ile mücadele döneminde, hastalıkla karşılaşmış, başarılı bir tedavi sonrası sağlığına kavuşmuş olan ve büyük bir kahramanlık, yardımseverlik ve sosyal sorumluluk örneği göstererek hiçbir karşılık beklemeksizin immün plazma bağışlayan Doktor Burcu Ayvaz, Polis Memuru Zafer Şahin Gülcan ve İmam Hatip İsa Ali Musaoğlu’nu İmmün Plazma Bağışcısı Beratı vermek üzere makamında kabul etti.

"Valilikten herkese açık davet"