07 ARALIK 2019 Cumartesi 07:56
SPOR
Giriş Tarihi : 28-11-2019 12:38

Ertuğrul Sağlam'dan açıklama; "Mutlaka başarılı olacağız!"

Yılport Samsunspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, düzenlediği basın toplantısında soruları yanıtladı. Samsun'un ve Samsunspor'un kendisi için çok önemli olduğunu ifade eden tecrübeli hoca, "Kalan hayatımı Samsun'da geçirmek ve futbol hayatıma burada son vermek istiyorum" dedi.

Ertuğrul Sağlam'dan açıklama;

Samsunspor'un başarılı olması için ihtiyaç duyulan bütün şartlara sahip olduklarını söyleyen Ertuğrul Sağlam, basın toplantısını şu sözlerle sürdürdü;

Samsunspor bizim hayatımızda her zaman oldu. Hayatımıza kattığı değerler sayende ailemizin içinde Samsunsporluluk bilinci ve gerçeği oluştu. Benim oğlum Samsunsporlu. Biz başka takımlarda da çalışırken, Samsunspor hayatımızın her zaman bir yerinde oldu. Bugün tekrar Samsunspor arması altında hayatımızı devam ettiriyoruz. Artık kendim, futbola ait geleceğimi de burda görerek, bundan sonraki hayatımı burda geçirmeyi ve bitirmeyi düşünüyorum. Ancak bunu söylerken, burada 2. Lig'de geçirmeyi de düşünmüyorum. 13-14 yıllık antrenörlük hayatımda hep Süper Lig'de çalıştım. Şunu söylemek istiyorum, belki bir çok insan için sürpriz oldu ama, ülke futboluna da bakış açısı devrimi olarak geçebilir bu.  Bir futbol adamı için burada başarılı olmamızı sağlayacak bütün şartlar mevcut. Bundan sonra yapmamız gereken, kulüp içi organizasyonu sağlayıp, şehrimzii takıma katkı sağlayacak şekilde yönlendirebilirsek, bu oluşturacağımız sinerji bizi çok farklı yerlere taşıyacak. Bizim amacımız önce 1. Lig'e çıkmak. Daha sonra Samsun'un layık olduğu Süper Lig'e taşıyıp, kulüp içi organizasyonu sağlayarak, çirkinleşmiş, batağa saplanmış, çirkin çıkarların olduğu, futbol kalitesinin iyice düştüğü, saha içinde ve saha dışında spor adına davranışın her gün yozlaştığı futboldan çıkıp, Samsunspor'un bir güneş gibi doğduğu, herkesin saygı duyduğu, spor adına kaybolmaya yüz tutmuş bir çok değeri alıp sahiplenen bir Samsunspor yapmak istiyoruz. Daha sonra Süper Lig'de kalıcı olan bir Samsunspor istiyoruz. Uzun vadedeki hedefimiz bu. Dışarıdaki karamsar yapıyı ortadan kaldırıp, herkesin mutlu olduğu, bu takıma benim katkım nasıl olur düşüncesinin olduğu bir durum elde etmek istiyoruz. İnşallah sezon sonundan Samsunspor olarak 1. Lig'e çıkıp, daha sonra başka planlar yaptığımız günü görmek istiyoruz.

NELER SÖYLENDİ?
@
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
Yakakent'ten kartpostallık kar manzaraları
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA