Samsun Haberim | Samsun Haber

Ertuğrul Sağlam Samsunspor hedefini açıkladı

Yılport Samsunspor'da haftalardır merakla beklenen ve geçtiğimiz günlerde Yılport Samsunspor Yönetim Kurulu Başkanı Yüksel Yıldırım'ın attığı tweet ile açıklanan Ertuğrul Sağlam transferi, bugün atılar imzalar ile resmileşti.

Ertuğrul Sağlam Samsunspor hedefini açıkladı
27 Aralık 2019 - 3:05
Kanal Nok

Nuri Asan Tesislerinde düzenlenen imza törenine Samsunspor taraftarları yoğun ilgi gösterirken, ulusal ve yerel basın da töreni yakından takip etti. Samsunspor için 3 Süper Lig, 6 da 1. Lig takımını red ettiğini söyleyen tecrübeli hoca Ertuğrul Sağlam, "Bugün attığım imzayla hayatımın bundan sonraki kısmı daha güzel geçecek. Dünler ve yaşanmışlıklar çok değerlidir. Samsunspor’da dün yaşadıklarım hakikaten çok değerliydi ve çok önemsiyorum. Yarınlar için buradayım. Samsunspor arması altında tarih yazmak, kupa kazanmak için buradayım. Yakın geçmişte 3 Süper Lig kulübünden teklif aldım fakat daha büyük hedeflere oynayan kulüpleri istediğim için kabul etmedim. 6 TFF 1. Lig takımından teklif aldım ama alt liglerde yer almak istemediğimi söylediğim için kabul etmedim. Hem kalbim hem de aklım daha güçlü bir proje arıyordu. Samsun halkının desteği ve Yıldırım Holdingin gücü beni buraya getirdi. Bu süreçte görüşüp, fikir aldığım İsmail Uyanık ve herkese teşekkür ederim. Allah'ın izniyle güzel bir şekilde işin sonunu getireceğiz" diye konuştu.

Samsun'a şampiyon olmaya ve kupalar kaldırmaya geldiğini kaydeden Samsunspor'un tecrübeli hocası Ertuğrul Sağlam, "Bugün burada güzel geçecek bir tarihin ilk sayfasını yazıyoruz. Samsunspor’un Süper Lig’in 6. şampiyonu olması hedefi için buradayım. Bu bir meydan okumadır. Büyük Samsunspor’un ve taraftarın desteği ile birbirimize güveneceğiz, sabredeceğiz ve çok çalışıp birlikte başaracağız. Bu imzanın Samsun şehrine ve ülke futboluna hayırlı olmasını diliyorum" şeklinde konuştu.

Her hakkı saklıdır | Nok Medya Grubu