Samsun Haberim | Samsun Haber

Erdoğan’dan asgari ücretin seyrini değiştirecek yorum

Asgari ücret görüşmeleriyle ilgili değerlendirmede bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Geldikleri noktayı görelim, inşallah jestimizi yaparız” dedi.

Erdoğan’dan asgari ücretin seyrini değiştirecek yorum
133 views
27 Aralık 2019 - 3:05
Kanal Nok

2020 yılı asgari ücret görüşmeleri aralık ayı itibari ile başladı. Yaklaşık 7 milyon çalışan görüşmelerden çıkacak sonucu beklerken Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan asgari ücretle ilgili açıklama geldi. Erdoğan, "Geldikleri noktayı görelim, inşallah jestimizi yaparız" dedi.

İsviçre ve Malezya temaslarını tamamlayarak dün yurda dönen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kuala Lumpur'dan ayrılmadan önce medya yöneticilerinin sorularını cevaplandırdı.

"TARAFLARI MEMNUN EDECEK BİR ADIMI ATARIZ"

Asgari ücret konusunda hep hassas oldunuz. Şimdi hükümet-işçi- işveren kesimleri son tur görüşmelere başladı. Ama bu konuda genellikle hep sizden bir son jest beklenir. Asgari ücret konusunda müjdeniz olacak mı?

İnşallah jestimizi yaparız da burada yapmayalım daha. Şu anda Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanımız yaptıkları çalışmaları döner dönmez bize bir getirsinler. Bakalım son geldikleri nokta nedir, onu da bir kendilerinden görelim. İnşallah, tarafları memnun edecek bir adımı atarız.

Her hakkı saklıdır | Nok Medya Grubu