Samsun Haberim | Samsun Haber

Erdoğan: “Onlar Sadece Piyon”

Beştepe'de toplu açılış töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, terör örgütlerine lanet okurken vatandaşlara birlik ve beraberlik çağrısı yaptı.

Erdoğan: “Onlar Sadece Piyon”
237 views
27 Aralık 2019 - 3:05
Kanal Nok

Beştepe Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde toplu açılış töreninde kürsüye çıkan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, terör örgütlerine ateş püskürdü. Terör örgütleri için “Onlar sadece piyon” diyen Erdoğan, “Eğer şimdi durursak, varacağımız yer Serv'dir” dedi.
Suriye'de devam eden Fırat Kalkanı Harekatı kapsamında El Bab'da devam operasyonlara da değinen Cumhurbaşkanı, bugün terör örgütü DAEŞ işe girilen çatışma sonucu şehit olan 16 asker için bağ sağlığı diledi. Suriye'de verilen mücadelenin sıradan bir mücadele olmadığını ifade eden Cumhurbaşkanı, “Bu mücadelemizde 16 askerimiz şehit oldu, 200'ün üzerinde DEAŞ'lı terörist etkisiz hale getirildi. Güvenliğimizi tehdit eden bu unsurlara karşı artık daha fazla duramazdık ve bunun gereğini yapıyoruz” dedi.Hassas Noktamıza YükleniyorlarTürkiye'nin içeriden ve dışarıdan terör saldırılarına maruz kaldığını ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, içinde bulunduğumuz durumun sıradan bir durum olmadığını belirterek, “Terör örgütleri sadece piyondur. Asıl mücadelemizi bunların arkalarına gizlenmiş gizli odaklara karşı veriyoruz. Teröristler, hassas noktamızı görüp oraya yükleniyorlar” dedi.
Terör örgütlerine karşı 80 milyonu birlik ve beraberliğe çağıran Erdoğan, bu sayede millet ve devlet olarak istiklalimizi ve istikbalimizi güvence altına alabileceğimizi belirtti.İstiklal Harbi'nden Sonra En Büyük MücadeleTürkiye'nin yükselmesini istemeyen bir takım gizli ellerin çeşitli bahaneleri ileri sürerek düğmeye bastığını söyleyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Kimi, 'ağaç' diyerek, kimi 'yolsuzluk' diyerek, kimi 'öz yönetim' diyerek, kimi 'doğrudan silaha sarılıp darbe yapmaya' kalkarak, kimi 'bölgemizi kana ve ateşe' boğarak Türkiye'yi durdurmak istediler. Tarihimizin bize yüklediği bir misyon var. Onlar yolumuza çıktıkça biz yola devam ettik” dedi.
Son dönemde art arta yaşanan terör olaylarının tesadüf olmadığını işaret eden Erdoğan, coğrafyamızın yeniden inşa edilmeye çalışıldığı bu günlerde Türkiye'nin de duramayacağını belirterek, “Eğer durursak, kendimizi Serv anlaşmasında buluruz” ifadelerini kullandı. “Bizler daha Lozan'da kaybettiklerimizin hüznünü yaşıyoruz” diye söze devam eden Cumhurbaşkanı, “Açıkça söylemek lazım Kurtuluş Savaşından sonraki en büyük mücadelemizi veriyoruz. Bu açıdan 80 milyonu birlik ve beraberliğe davet ediyorum” diyerek sözlerini sonlandırdı.

Her hakkı saklıdır | Nok Medya Grubu