Samsun Haberim | Samsun Haber

Erdoğan: “Bu Millet Çıktığı Yolda Tek Vücuttur”

Havalananından vatandaşlara seslenen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Biz değil onlar bitecek. Bu millet çıktığı yolda tek vücuttur” dedi.

Erdoğan: “Bu Millet Çıktığı Yolda Tek Vücuttur”
128 views
27 Aralık 2019 - 3:05
Kanal Nok

Kayseri'de meydana gelen hain terör saldırısını değerlendiren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ülkenin birlik ve beraberliğini bozmaz isteyen hain odaklara meydan okudu. “İstedikleri kadar bomba olsunlar, onlar bitecek, bu millet asla” diyen Cumhurbaşkanı, “Bu millet çıktığı bu yolda tek vücuttur” dedi.
Akyazı Stadı'nın açılışı için Trabzon'a gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan, burada kendisini karşılamaya gelen halka seslendi. Kayseri'de hainlerin neden olduğu bombalı saldırı sonucu şehit olan 14 asker için baş sağlığı dileyen Erdoğan, “Şüphesiz ki Allah yolunda öldürülenlere ölüler demeyiniz, onlar diridiler ancak siz bilemezsiniz buyuyor yüce Rabbimiz.” dedi.Bir olacağız, iri olacağız, diri olacağızKatar Emiri Şeyh Temim bin Hamed Al Sani ile Türkiye-Katar Yüksek Stratejik Komite İkinci Toplantısı ve açılış törenini ertelemediklerini belirten Cumhurbaşkanı, “Bu tür olaylar bizi çıktığımız yoldan alıkoyamaz” dedi.
Trabzonspor'un yeni evi Akyazı Stadı açılışında Trabzonlular ile bir araya geleceğini söyleyen Erdoğan sözlerini şu ifadelerle sürdürdü:
“Şunu tüm kalbimle inanarak söylüyorum ki, bir arada oluşumuz bir cevap teşkil edecek ve bu millet çıktığı bu yolda tek vücut olacaktır. Hep söylüyorum ya; bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız, kardeş olacağız, hep birlikte Türkiye olacağız. Onlar isterlerse canlı bomba olsunlar, isterlerse şu bomba, bu bomba olsunlar, kesin olarak söyleyebilirim ki onlar tükenecek ama bu millet asla. Bu millet bu hilal nasıl tarih boyunca nasıl haçlılarla, haçlı zihniyetlilerle mücadele ettiyse, bizler bu dar mevzide bunları rahatlıkla Allah'ın izniyle halledeceğiz. Bütün mesele yeter ki siz aranıza bunları sızdırmayın.”Vatandaşlara güvenlik güçleri ile iş birliği çağrısı Vatandaşlara güvenlik güçleri ile iş birliği yapın çağrısında bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Nerede kim var, kimi biliyorsunuz hemen güvenlik teşkilatlarımıza bunu bildirin. Terörle mücadeleyi sadece güvenlik güçlerine bırakmayın” dedi.
Bu konuda mahalle muhtarlarına büyük görev düştüğünün altını çizen Erdoğan sözlerini şu şekilde tamamladı. “Her mahalledeki her köydeki muhtarlarımıza sesleniyorum. Mahallene, köyüne kim taşındı bunu en iyi sen bilebilirsin. Başkası bilemez. Dolayısıyla bu durumu güvenlik güçlerimizle paylaşacaksınız. Bunu birlikte gerçekleştireceğiz. Bundan kimsenin endişesi olmasın” dedi.

Her hakkı saklıdır | Nok Medya Grubu