Samsun Haberim | Samsun Haber

Erdoğan AB’ye Yüklendi: Sen Bu Kararı Alsan Ne Yazar Almasan Ne Yazar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sancaktepe'de katıldığı bir açılışta konuştu. Avrupa Birliği'nin aldığı ilişkileri dondurma kararını çok sert bir dille eleştiren Erdoğan; “Sen bu kararı alsan ne yazar almasan ne yazar” dedi.

Erdoğan AB’ye Yüklendi: Sen Bu Kararı Alsan Ne Yazar Almasan Ne Yazar
186 views
27 Aralık 2019 - 3:05
Kanal Nok

Sancaktepe'de bugün hizmete açılan Prof. Dr. Necmettin Erbakan Külliyesi'nin Açılış Töreni'nde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan; Avrupa Parlamentosunun geçtiğimiz gün aldığı “Türkiye ile ilişkileri geçici olarak dondurma” kararını sert bir dille eleştirdi. Sancaktepe'den Avrupa Birliği ülkelerine seslenen Cumhurbaşkanı, “Siz zaten 53 yıldır bu kararları alıyorsunuz, alsan ne yazar almasan ne yazar” dedi.
Hamdolsun, Rabbimizin huzurunda rükuya eğilmekten başka hiçbir gücün karşısında eğilmedik”“Konuşmasına açılışa katılan vatandaşların coşkulu sloganlarıyla devam eden Erdoğan: “Hamdolsun bizler Allah'ın huzurunda ruküya eğilmekten başka hiçbir gücün karşısında şimdiye kadar eğilmedik, eğilmeyeceğiz” diye seslendi.
Dış politika değerlendirmesi yapan Tayyip Erdoğan, “Bugün bir başka toplantıda Kadın ve Adaleti konuştuk. O toplantıda da ifade ettim, Avrupa Birliği üyeleri toplanmışlar, o toplantıda “Türkiye ile ilişkileri dondurma” kararı almışlar. Sen alsan ne yazar almasan ne yazar. Siz zaten 53 yıldır böyle kararları alıyorsunuz” dedi ve söz konusu karara evet diyen üyeleri “diktatörlük yapmakla” suçladı.“Trump'a diktatör diyorlar. Siz hani demokrattınız?”“ABD'de D.Trump'un başkan seçilmesiyle başlayan “diktatörlük” tartışmasına da değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Trump'a diktatör diyorlar. Hani siz demokrattınız? Sandıktan çıkana itibarınız yok mu? Sandıktan bu sonuç çıktığına göre, Trump neden diktatör oluyor?
Durun bakalım bir çalışsın. Amerika'nın iç işleri bizi ilgilendirmez ama İngiltere ne oluyor? Avrupa'nın farklı yerlerindekilere ne oluyor? Bunları anlayabilmek mümkün değil” ifadesini kullandı.“Bunlar darbecileri kırmızı halılarda karşılayanlardır”“Bunlardan bir şey olmaz. Bunlar tatlı su demokratıdır. Dürüst değillerdir, bunlar darbecileri kırmızı halılarda karşılayanlardır bunlar. Darbecileri indirdiğimiz için bizden rahatsızlık duyuyorlar. Eğer 15 Temmuz'da darbeciler başarılı olsaydı bunlar Avrupa'nın meydanlarında zil takıp oynayacaklardı”“Millet ben idam istiyorum derse, ben de bunu onaylarım”Konuşması esnasında kalabalıktan “idam isteriz” sloganlarının yükselmeye başlaması üzerine sözü idam tartışmalarına getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan; “Siz idam istiyorsunuz ya, efendiler bundan rahatsız oluyor. Demokrasi milletin iradesine saygı duymaktır, sandığa saygı duymaktır. Millet derse ki ben idam istiyorum, 248 şehit vermiş, 293 gazisi var. Ben idam istiyorum derse ve bu parlamentoya gelirse, parlamentodan geçip önüme geldiğinde, ben de bunu onaylarım” dedi.

Her hakkı saklıdır | Nok Medya Grubu