Samsun Haberim | Samsun Haber

Enver Yılmaz Görevden Alındı!

Enver Yılmaz görevden alındı! Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz görevden alındı. Ordu Büyükşehir Belediyesinin AK Parti'li Belediye Başkanı Enver Yılmaz, gece yarısı operasyonuyla görevden alındı.

Enver Yılmaz Görevden Alındı!
197 views
27 Aralık 2019 - 3:05
Kanal Nok

Enver Yılmaz görevden alındı! Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz görevden alındı. Ordu Büyükşehir Belediyesinin AK Parti'li Belediye Başkanı Enver Yılmaz, gece yarısı operasyonuyla görevden alındı.
Son Dakika! Ordu Büyükşehir Belediyesinde flaş gelişme! Numan Kurtulmuş'u sert bir şekilde eleştiren Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, gece yarısı flaş bir şekilde görevden alındı! İşte detaylar…ENVER YILMAZ'IN İSTİFASI İSTENDİAkşam saatlerinde sosyal medya Twitter hesabı üzerinden eski Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş'u ağır bir şekilde eleştiren Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz'ın istifasının istendiği iddia edildi. İstanbul ve Ankara Büyükşehir Belediyelerinden sonra Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz'ın da istifasının istenmesi şok etkisi yarattı.NUMAN KURTULMUŞ'U ELEŞTİRDİEnver Yılmaz'ın görevden alınmasının sebebi olarak gösterilen sosyal medya paylaşımları çok sert bir dil içeriyor. AK Parti'de üst düzey görevlerde bulunan Numan Kurtulmuş ile ilgili ağır eleştirilerde bulunan Enver Yılmaz'ın sosyal medyadaki ifadeleri, Büyükşehir Belediye Başkanlığına maloldu.
Enver Yılmaz'ın Numan Kurtulmuş'u eleştiren tweetleri şu şekilde:
“Birileri sözlerini unutmuş gibi ama biz unutmadık, unutmayacağız! Firavunlaşmadık, karunlaşmadık, kibre düşmedik. Dilimizin Ali dediğine, kalbimiz Muaviye demedi…
'Aramızda gizli ve sinsi AKP'liler olabilir' demişti. Yıllar sonra haklı olduğu ortaya çıktı. Geldiği yere bakılırsa. En gizli ve sinsi kendi çıktı.”
“Edebinizi takının” diyerek partimize parmak sallayan, en ağır hakaretleri hiç çekinmeden sıralayan kişinin 8 yıl önceki sözleri…
Demek ki, “Ne oldum değil, ne olacağım demeli!”
İşte bu tweetlerin ardından gecenin geç saatlerinde Enver Yılmaz'ın görevden alındığı konuşulmaya başlandı.ENVER YILMAZ TWEETLERİ SİLDİDaha önce de Yılmaz, Emniyet Müdürü Suat Çelik ile Ordu’nun Aybastı İlçesi’nde katıldığı Perşembe Yaylası Şenlikleri’nde, protokol bölümünde arbede yaşamıştı.
Yaşanan olayın ardından da Yılmaz'ın görevden alınacağı iddia edilmiş, Erdoğan'la görüşmesinin ardından görevde kalmaya devam etmişti.
Yılmaz'ın yine Ankara'ya çağrıldığı ve istifasının istenmesinde etkisinin olduğunu düşündüğü Numan Kurtulmuş hakkında sert tweetler attığı iddia edildi.
Yılmaz, görevden alındığı yönündeki haberler çeşitli internet sitelerinde ve Ordu'daki yerel sitelerde yayınlandıktan sonra söz konusu tweetleri sildi.
Öte yandan şu ana kadar İçişleri Bakanlığı'ndan ya da Enver Yılmaz'dan istifaya ilişkin resmi bir açıklamada bulunulmadı.

Her hakkı saklıdır | Nok Medya Grubu