Samsun Haberim | Samsun Haber

El Bab’da kritik Hastane Tepesi ele geçirildi

3 Türk askerinin IŞİD'in elinde olduğunu ifade eden Bakan Işık, El Bab'ın en önemli yeri olduğu ifade edilen Hastane Tepesi'ni DEAŞ'lı teröristlerden temizlenerek ele geçirildiğini açıkladı.

El Bab’da kritik Hastane Tepesi ele geçirildi
177 views
27 Aralık 2019 - 3:05
Kanal Nok

3 Türk askerinin IŞİD'in elinde olduğunu ifade eden Bakan Işık, El Bab'ın en önemli yeri olduğu ifade edilen Hastane Tepesi'ni DEAŞ'lı teröristlerden temizlenerek ele geçirildiğini açıkladı.Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, “Şu anda Özgür Suriye Ordusu ile birlikte Allah'a hamd olsun El Bab'ın en kritik yeri olan Hastane Tepesi'ni DEAŞ'tan temizledik.” dedi.
Işık ayrıca, 3 Türk askerinin terör örgütü DEAŞ'ın elinde olduğunu bildiklerini ifade etti.3 ASKERİMİZ DEAŞ'IN ELİNDEMilli Savunma Bakanı Fikri Işık, “Şu ana kadar 3 tane askerimizin DEAŞ'ın elinde olduğuna yönelik bilgimiz var. Evet, 3 tane askerimizin DEAŞ'ın elinde olduğunu değerlendiriyoruz ancak bundan öteki tüm yorumlar teyit edilmiş bilgi değildir. Bilgiler teyit edilmeden de bilgilere itibar edilmemesi gerektiğini söylüyoruz.” dedi.EL BAB'DA EN KRİTİK NOKTA ELE GEÇİRİLDİBakan Işık ayrıca, “Şu anda Özgür Suriye Ordusu ile birlikte Allah'a hamd olsun El Bab'ın en kritik yeri olan Hastane Tepesi'ni DEAŞ'tan temizledik.En kritik nokta ele geçirildi ama önümüzde daha yapacak işlerimiz var.” ifadelerini kullandı.TÜRKİYE OLARAK ÇOK DİKKATLİ OLMALIYIZIşık sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu ülkede, bu kritik süreçte bölgemizde bütün dengelerin değiştiği, bütün kartların yeniden karıldığı bu dönemde herkesin sorumlu davranması gerekiyor.
Bir taraftan terör örgütlerinin Türkiye'yi çekmek istediği tuzaklara karşı hepimiz çok dikkatli olmalıyız, diğer taraftan da birliğimizi ve beraberliğimizi bozacak hiçbir harekete girişmemeliyiz, tevessül etmemeliyiz.”

Her hakkı saklıdır | Nok Medya Grubu