Samsun Haberim | Samsun Haber

Durmaz, Samsun’daki Saldırının Ardından İlk Kez Konuştu

Samsun'da yaşadığı saldırıdan psikolojik olarak etkilenen Kerimcan Durmaz Milano'dan yaşadıklarını anlattı.

Durmaz, Samsun’daki Saldırının Ardından İlk Kez Konuştu
124 views
27 Aralık 2019 - 3:05
Kanal Nok

Samsun'a sahneye çıkan Durmaz, konserinin bitimine doğru bir grubun saldırısına uğramıştı. Grubun havaya tabanca ile ateş etmesinin ardından ortalık karışmış ve Kerimcan Durmaz mekandan menajeri tarafından kaçırılmıştı. Ancak saldırganlar yaşananlardan yetinmemiş olacak ki, Durmaz'ı takip etmiş ve fenomen isme saldırıp, tartaklamışlardı. Sosyal medya üzerinden bir anda yayılan haber ile ilgili ilk başlarda sadece ayağım burkuldu açıklamasında bulunan Durmaz'ın burnunun kırıldığı ve kaşının patladığı ortaya çıkmıştı. Ailesi yaşananları televizyon ekranlarından öğrenip hastaneye koşmuş. Sosyal medya yaşanan bu olay ile çalkalanmıştı. Saldırıyı gerçekleştiren 4 şüpheli polise kendileri giderek teslim olmuş, çıkarıldıkları nöbetçi mahkemece adli kontrol şartıyla serbest bırakılmışlardı.
Konserlerini iptal ettiler
Samsun'da Kerimcan Durmaz'a düzenlenen saldırının ardından Gülşen ve Berkay da tepki olarak Samsun konserlerini iptal etti. Samsunlular ise bu saldırının münferit olduğunu Samsun ile ilgisi olmadığını belirttiler.
Samsun'da yaşadığı bu saldırının ardından sosyal medya fenomeni Kerimcan Durmaz, ilk kez yaşadıklarını Snapchat hesabından detaylı bir şekilde açıkladı. Durmaz saldırganları Allah'a havale ettiAdli sürecin devam ettiği olayın psikolojisinin bozulduğunu söyleyen Durmaz, saldıranları Allah'a havale ettiğini ifade etti. Çevrede tecavüzcü ve çocuk istismarcısı var iken kendisinin hedef alınmasına inanamadığını belirten Kerimcan Durmaz, olay ile ilgili çok konuşmak istemediğini söyledi. Kafasını dağıtmak için Milano'ya gittiğini belirten Durmaz, kendisine geçmiş olsun mesajı gönderen herkese teşekkür ettiğini belirtti.

Her hakkı saklıdır | Nok Medya Grubu