Samsun Haberim | Samsun Haber

Çocukları Levent Kırca’yı Reddetti!

Levent Kırca'nın dört evladı da mirasını reddetti. Peki ama neden?

Çocukları Levent Kırca’yı Reddetti!
249 views
27 Aralık 2019 - 3:05
Kanal Nok

12 Ekim 2015'te hayatını kaybeden usta komedyen, tiyatro ve sinema oyuncusu, Aydınlık gazetesi yazarı ve Vatan Partisi'nin Merkez Yürütme Kurulu üyesi Levent Kırca'nın çocuklarının Levent Kırca'nın mirasını reddettiği ortaya çıktı.
1964 yılından bu yana sahnelerle iç içe olan Kırca'nın yine usta oyuncu Oya Başar ile yaptığı evlilikten dünyaya gelen çocukları Umut ve Ayşe, babalarının ölümünden hemen sona babalarının mirasının reddi talebi ile dava açmışlardı. Mahkeme, Ayşe ve Umut'un isteğini kabul etmişti. Levent Kırca'nın diğer eşi Nur Diner'den dünyaya gelen oğulları Oğulcan ve Özdeş'in de aynı taleple mahkemeye başvurduğu ortaya çıktı. Mahkeme Oğulcan ve Özdeş'in de taleplerini kabul etti. Yani Levent Kırca'nın 4 çocuğu da babalarının mirasını reddetti.
4 çocuğu da Kırca'nın mirasını reddetti
Bunun arkasında yatan gerçek ne? Konuyla ilgili olarak Levent Kırca'nın ilk eşi Nur Diner'in ilk çocukları olan Oğulcan, Oya Başar'ın dediği gibi bütün çocukların ortak bir dava açtığını, aynı anda, yakın zamanda mahkemeye başvurduklarını ifade etti. Mahkemeye ölüm olayı gerçekleştirdikten sonra iki ay içerisinde başvurabileceklerini bildiklerini ve bunun için işlemleri hızlandırdıklarını belirtti. Oğulcan Kırca'nın açıklamalarına göre mirasın reddi davalarının ardında sanıldığı gibi sadece ekonomik nedenler yok. Babasının her şeyi açık yaşadığını iddia etse de bankalara olan borçlarını açıkça söyleyecek bir adam olmadığını vurgulayan Oğulcan Kırca, bu kararı almalarında başka nedenler olduğuna belirtti.

Her hakkı saklıdır | Nok Medya Grubu