Samsun Haberim | Samsun Haber

CHP’li Akçagöz’den Bakan Avcı’nın İsrail ziyaretine tepki!

Cumhuriyet Halk Partisi Samsun İl Başkanı Tufan Akçagöz, İsrail'de Akdeniz Turizm Fuarı açılışına katılan, Türk ve İsrailli turizmci iş adamlarıyla buluşan Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı'nın ziyareti hakkında değerlendirmelerde bulundu.

CHP’li Akçagöz’den Bakan Avcı’nın İsrail ziyaretine tepki!
166 views
27 Aralık 2019 - 3:05
Kanal Nok

SAMSUN HABER – Cumhuriyet Halk Partisi Samsun İl Başkanı Tufan Akçagöz, İsrail'de Akdeniz Turizm Fuarı açılışına katılan, Türk ve İsrailli turizmci iş adamlarıyla buluşan Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı'nın ziyareti hakkında değerlendirmelerde bulundu.
CHP Samsun İl Başkanı Av. Tufan Akcagöz, ” AKP, bu ziyaretle esasen bir yanlışı düzeltiyor. Ebedi düşmanlık, kimseye bir fayda getirmez. Bunun farkına varmaları iyi. Yerinde bir gelişme olarak değerlendiriyorum. Anlaşılan o ki, yoğun bir İsrailli turist kafilesinin gelmesi amaçlanıyor. 7 yıldır kavgalı hal sebebiyle gelmeyen İsralli turistler umarım bu yaz gelir ve Bakan'ın İsrail'e gidişi bir fayda sağlamış olur. Ancak yine konuşmadan edemeyeceğim. Şimdiki yaptığınız doğru, önceki yanlışsa, aradan geçen zamanın cezasını bu millete neden ödettiniz? Bu millet hep sizin hatalarınızın faturasını ödüyor. ” dedi.'Davos'ta “One minute” diyen de siz, şimdi kuyruğu kıstırıp giden yine siz'Bakan Avcı'nın, Tel Aviv Kültür Merkezi ve Anadolu Ajansı tarafından düzenlenen “Türkiye-İsrail İlişkileri Fotoğraf Sergisi” açılışına katılacağının altını çizen Tufan Akcagöz, ” Türk Yahudileri cemaati ile bir araya gelecekmiş. Bunda da bir sıkıntı yok. Ancak gündemde Gazze var mı diye bakıyoruz, yok. Yıllardır İsrail karşıtlığı üzerinden siyaset yaptılar. Yıllarca Gazze'yi propaganda malzemesi olarak kullandılar. İnsan o kadar İsrail'e gitmişken, iki kelam da Gazze için eder. Davos'ta “One minute” diyen de siz, şimdi kuyruğu kıstırıp giden yine siz. Tevekkeli değil, Mavi Marmara dosyasını bir çırpıda kapattılar. Hatırlayın, İsrail güvenlik güçleri, 31 Mayıs 2010'da Gazze'ye insani yardım götüren Mavi Marmara gemisine saldırmış ve sonucunda 10 Türk vatandaşı hayatını kaybetmişti. Mavi Marmara Gemisi derin bir mesele olmaktan çıktı. Devlet, nasıl olsa insanlar unutur beklentisine sığınılarak yönetiliyor. 'Filistinli mazlum kardeş' edebiyatından bu günlere geldik. Bu sözlerimi salt bir eleştiri olsun diye söylemiyorum. Türk halkı da bu çelişkileri sorgulamalıdır. Mavi Marmara'nın hesabını sormaya ant içmiş bir iktidar, sanki hiç bir şey olmamış gibi birden normale dönmüşse, bu işte bir gariplik ve büyük çelişki var demektir. Anadolu'da bir çok siyasi grup tarafından zaman zaman ve siyasi atmosfere göre, Filistin geceleri düzenlendiğini biliyoruz. Bu gecelere bundan sonra, ' Ben buradayken Hamas'ın saldıracağına ihtimal vermem' diyen ama 'ben buradayken İsrail Gazze'ye saldırmaz' diyemeyen Nabi Avcı davet edilsin. Sayın Bakan, İsrail izlenimlerini Türkiye kamuoyu ile paylaşmış olur. Bakan İsrail'de iken Gazze saldırı altında. Hal böyle iken CHP'li biri İsrail yetkilisi ile el sıkışsa bizi topa tutarlardı. Bunları görmek gerekiyor. ” diye konuştu.

Her hakkı saklıdır | Nok Medya Grubu