Samsun Haberim | Samsun Haber

CHP Samsun Milletvekili Zeybek,’hayır’ tercihinin gerekçesini anlattı

CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, referandum çalışmaları kapsamsında Samsun'a gelerek vatandaşlarla buluştu.

CHP Samsun Milletvekili Zeybek,’hayır’ tercihinin gerekçesini anlattı
119 views
27 Aralık 2019 - 3:05
Kanal Nok

CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, referandum çalışmaları kapsamsında Samsun'a gelerek vatandaşlarla buluştu.SAMSUN HABER – 16 Nisan tarihinde yapılacak Referandum için CHP ilçe örgütlerinin düzenlediği bütün programlara katılan CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, CHP İlkadım ilçe örgütü ile; Bulvar AVM, Gazi caddesi, mecidiye caddesinde esnaflara ve halka “HAYIR” tercihinin gerekçesini anlattı.
CHP Terme İlçe başkanlığının düzenlemiş olduğu program sonrası CHP Tekkeköy İlçesinin düzenlemiş olduğu programlara katılarak Anayasa değişikliğini ayrıntıları ile halka anlattı.'Tek kişinin yetkileri elinde bulundurması diktatörlüktür'Samsun milletvekili Kemal Zeybek; Getirilen anayasa değişikliği bir rejim değişikliğidir ve Türkiye’nin hayrına değildir. Tek kişinin yetkileri elinde bulundurması “Diktatörlük” tür, Milletimize yakışan bir yönetim anlayışı değildir. Referandum da bütün yurttaşlarımıza önemli görevler düşmektedir. Anayasa değişikliği partiler üstü bir olaydır, bu nedenle Ülkemizde yaşayan 80 milyon insanımızı yakından ilgilendiriyor. Güçlü bir şekilde “Hayır” diyemezsek, bütün yetkilerimizi, özgürlüklerimizi bir kişinin inisiyatifine bırakırız. Ülkemizin demokrasisi ve özgürlüklerinin geriye götürülmesine müsaade etmeyeceğiz.
Milletin özgürlüğü önemlidir. Parti ayırımı yapmadan bütün seçmenlerimiz Ülkenin geleceği için, temel hak ve özgürlüklerine sahip çıkacak,“HAYIR” diyerek onurlu tavrını gösterecektir.
Biz temel hak ve özgürlüklerden taviz verilmemesinden yanayız, bu tavrımızı sürekli sürdüreceğiz. Toplumun ayrıştırılmasını doğru bulmuyoruz. Anayasa değişikliğinin bütün doğru bilgilendirmeler yapıldıktan sonra, milletimiz “HAYIR” tercihini yapacaktır.

Her hakkı saklıdır | Nok Medya Grubu