Samsun Haberim | Samsun Haber

Cemil Deveci Osman Temiz’den özür dileyecek mi?

Atakum Belediye Başkanı CHP’li Cemil Deveci’nin, Atakum Belediyesi İmar İnşaat A.Ş’nin önceki dönem yöneticileri için açmış olduğu usulsüz yollarla, naylon fatura ile 37 Bin 500 kg et alındığı iddiasına savcılık 'kovuşturmaya yer olmadığı' kararı verdi.

Cemil Deveci Osman Temiz’den özür dileyecek mi?
141 views
27 Aralık 2019 - 3:05
Kanal Nok

Cemil Deveci’nin açıklamalarıyla ulusal medya tarafından defalarca haber yapılan ‘Belediyeye ait Atakum İmar İnşaat Şirketi'nin seçimden önce 1 milyon 628 bin 625 lira ödeyerek 37,5 ton lop et alımı yaptığı’ iddiaları, Atakum Belediye Başkan Vekili tarafından satın alınmayan mal veya hizmet alınmış gibi fatura edilmesi ve sahte belge düzenledikleri iddiasıyla yapılan suç duyurusu savcılıktan geri döndü.

Savcılık suç duyurusuyla alakalı olarak şüpheliler hakkında gerekli vergi incelemeleri yapılması için küçük ve orta ölçekli mükellefler grup başkanlığına müzekkere yazdı.  

DELİLLER YETERSİZ BULUNDU

Müzekkereye verilen cevap neticesinde, suçun işlendiğini ortaya koyacak deliller bulunamadı.

Böylece Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci’nin usulsüz yollarlar, naylon fatura ile 37 Bin 500 kg et alındığı iddiası yalan çıktı şeklinde yorumlandı.

CEMİL DEVECİ, OSMAN TEMİZ'DEN ÖZÜR DİLEYECEK Mİ?

Atakum İmar İnşaat şirket yetkilisi Osman Temiz’in Hukukçu Başkan Deveci bu ve buna benzer yalanlarla hem kamuoyunu yanılttığı ve hem de haksız yere suç isnat ederek kişilik haklarına hakaret ve kendisini toplum küçük düşürmekten suç duyurunda bulunması bekleniyor.

Deveci’nin hukukçu bir belediye başkanı olarak haksız isnat ve iddialarla hedef gösterdiği Atakum İmar İnşaat Müdürü Osman Müdüründen Özür dileyip dilmeyeceği merak ediliyor.

Kaynak: Akasyam

Her hakkı saklıdır | Nok Medya Grubu