Samsun Haberim | Samsun Haber

Cemil Deveci, İYİ Parti Atakum İlçe Başkanını kurum avukatı yaptı

İYİ Parti Atakum İlçe Başkanı Av. Selen Gülhan Çam’ın Atakum Belediyesi’nin kurum avukatı oldu.

Cemil Deveci, İYİ Parti Atakum İlçe Başkanını kurum avukatı yaptı
4.328 views
07 Ocak 2020 - 15:17
Kanal Nok

İYİ Parti Atakum İlçe Başkanı Av. Selen Gülhan Çam’ın Atakum Belediyesi’nin kurum avukatı oldu.

Etik dışı atamalarla gündeme gelen Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci, bu kez de İYİ Parti Atakum İlçe Başkanı’nı belediye avukatı yaptı.

MAKAMINI, GELİR KAPISI OLARAK MI KULLANDI?

Atakum Belediyesi adına duruşmaya giren Av. Selen Gülhan Çam’ın İYİ Parti Atakum İlçe Başkanı olması, ‘Bal tutan parmağını yalar’ deyimini akıllara getirdi. Atakum Belediye Meclisinde grubu bulunan bir partinin ilçe başkanı olan Avukat Çam, Atakum Belediyesi aleyhine açılan bir davada Belediye adına davalı vekili olduğu ortaya çıktı. Avukat Selen Gülhan Çam, İYİ Parti Atakum İlçe Başkanı olmasaydı belediyenin avukatlığını yapabilecek miydi? merak konusu.

ALKOL İZNİ İÇİN KIYAK MI?

Geçtiğimiz günlerde Atakum Belediyesi Seyir Tesisinin alkollü mekan haline getirilmesine İYİ Parti grubunun da destek vermesi, İlçe Başkanının belediye avukatı yapılmasında rol oynadığı düşünülüyor.

İLÇE BAŞKANLIĞINDAN İSTİFA EDECEK Mİ?

Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci, daha önce de CHP Atakum İlçe Başkanı Ali İzzet Kavtelek’i belediye avukatı yapmış, Kavtelek ise kamuoyundan gelen tepkiler üzerine ilçe başkanlığı için aday olmayarak belediye avukatlığını tercih etmişti. Av. Selen Gülhan Çam’ın da etik kaygılarla ilçe başkanlığı görevinden istifa edip belediye avukatlığını sürdürüp sürdürmeyeceği bilinmiyor.

Her hakkı saklıdır | Nok Medya Grubu