Samsun Haberim | Samsun Haber

Çarşamba’da çöp konteyneri olmayan mahalle kalmayacak!

Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan, “Temizlik İşleri Müdürlüğümüze bağlı ekiplerimiz bu konteynerleri uygun olan noktalara bırakmaya devam ediyor. 20 gün içerisinde çöp konteyneri olamayan mahallemiz kalmayacak.'' dedi.

Çarşamba’da çöp konteyneri olmayan mahalle kalmayacak!
175 views
27 Aralık 2019 - 3:05
Kanal Nok

Çarşamba Belediyesi, tüm mahallelerden çöpleri toplamak için yeni konteyner almaya ve mahallelere bırakmaya devam ediyor. 20 gün içerisinde konteyner olmayan tüm mahallelere yeni konteynerlerin dağıtılması planlanıyor.

Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan, “Söz verdiğimiz gibi ilçenin önemli bir sorununu daha ortadan kaldırıyoruz. Hemşerilerimizin en büyük istekleri arasında yer alan çöp konteynerleri için kapsamlı bir çalışma yapıyoruz. Mahallelerimizde çöp konteynerlerinin olmaması çevre ve görüntü kirliliği oluşturuyordu. Çalışmamızın ilk etabını tamamladık ve belirlenen bölgelere imalatı tamamlanan çöp konteynerlerini koymaya ve çöpleri toplamaya başladık. İnşallah imalatı bittikçe bize teslim edilecek olan çöp konteynerlerini belirlenen noktalara yerleştirmeye devam edeceğiz" dedi.


Başkan Doğan “Vatandaşlarımızın bize ilettiği başlıca isteklerden biri çöp konteyneri konusuydu. İlçemizde çöp konteyneri ihtiyacı olan noktaları tek tek tespit etmiş ve tespit edilen bu noktalara çöp konteynerlerinin dağıtımına başladık. 8 ayda 500 adet 800 litrelik galvaniz çöp konteynerinin dağıtımını gerçekleştirdik. Temizlik İşleri Müdürlüğümüze bağlı ekiplerimiz bu konteynerleri uygun olan noktalara bırakmaya devam ediyor. 20 gün içerisinde çöp konteyneri olamayan mahallemiz kalmayacak.''dedi.
 

Her hakkı saklıdır | Nok Medya Grubu