Samsun Haberim | Samsun Haber

Çarşamba’da 75 girişimci adayı projelerini hayata geçirecek

Çarşamba’da Girişimcilik Eğitimi Programı kapsamında Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası'nda gerçekleştirilen 140 kişinin katıldığı mülakatlar sonucunda 75 kişi girişimci adayı olarak belirlendi.

Çarşamba’da 75 girişimci adayı projelerini hayata geçirecek
136 views
27 Aralık 2019 - 3:05
Kanal Nok

Çarşamba’da Girişimcilik Eğitimi Programı kapsamında Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası'nda gerçekleştirilen 140 kişinin katıldığı mülakatlar sonucunda 75 kişi girişimci adayı olarak belirlendi.SAMSUN HABER – Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi 2017 Programı’nın 3 ayrı kursu için mülakatlar ÇTSO’da gerçekleşti. 75 kişinin seçileceği eğitim için 140 aday değerlendirildi. Mağduriyet yaşanmaması için mülakatların yarısı öğleden önce, yarısı da öğleden sonra gerçekleşti. ‘Uygulamalı Girişimcilik Kursuna’  katılmaya hak kazanan 75 girişimci adayı projelerini hayata geçirilebilmek için eğitilecek.
Çarşamba Ticaret Borsası, Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası işbirliğiyle oluşturulan Bölgesel Kalkınma Proje Ofisi tarafından, Samsun İŞKUR İl Müdürlüğü ve KOSGEB Samsun İşletme Geliştirme Merkez Müdürlüğü ortaklığıyla gerçekleşen Çarşamba’da ki altıncı  ‘Uygulamalı Girişimcilik Kursu’  mülakatları yapıldı.  2016 yılı içerisinde 125 girişimci ofis tarafından yetiştirilmişti. 2017 yılının başında bu yeni program ile 75 girişimci adayı daha yetişecek.Komisyon girişimcileri değerlendirdiUygulamalı Girişimcilik Eğitimi kursu için mülakatlar Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odasında (ÇTSO) gerçekleşti. Mülakatları; KOSGEB Kobi Danışmanı Hakan Gürel, İŞKUR Personelleri Akif Altun, Aysun Kumaş ve İş ve Meslek Danışmanı Arzu Alan Bayram ile Çarşamba Kalkınma Proje Ofisi yetkililerinden kurulan komisyon yaptı. 140 kişinin katıldığı mülakatta 75 asil ve 21 yedek girişimci seçilerek girişimcilik kursuna katılmaya hak kazandı.Başarılı işletmelerin kurulması içinUygulamalı Girişimcilik Eğitimi'nin, girişimcilik kültürünü yaygınlaştırmak ve girişimcileri iş planı kavramı ile tanıştırarak başarılı işletmelerin kurulmasını sağlamak amacıyla verildiğini söyleyen Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Yılmaz, “Eğitim sonunda girişimci adayların kendi iş fikirlerine yönelik iş planlarını hazırlayabilecek bilgi ve deneyimi kazanmaları hedefleniyor. Değerli girişimci adaylarımıza kurs süresince bu doğrultuda bilgilerler veriliyor” dedi.

Her hakkı saklıdır | Nok Medya Grubu