Samsun Haberim | Samsun Haber

Canik Belediye Başkanı Genç: ‘Particiliği bırakın’

Canik Belediye Başkanı Osman Genç, yeni anayasa ve başkanlık referandumu ile ilgili yaptığı açıklamada, particiliğin bırakılıp güçlü bir Türkiye için birlik içerisinde olunması gerektiğini vurguladı.

Canik Belediye Başkanı Genç: ‘Particiliği bırakın’
163 views
27 Aralık 2019 - 3:05
Kanal Nok

SAMSUN HABER – Canik Belediye Başkanı Osman Genç, “Bütün vesayet kalıntılarından ülkemizi kurtarmak, büyük ve daha güçlü Türkiye, itibarlı Türkiye için evet diyeceğiz. Diğer partili kardeşlerimize sesleniyorum. Particiliği bırakıp, Türkiye'nin geleceği için gelin birlik olalım. Bu mesele bir parti meselesi değildir” dedi.
Canik Belediye Başkanı Osman Genç, 13 yıldır aralıksız yaptığı haftalık toplantısını bu yıl da Başkan Yardımcıları ve Birim Müdürlerinin katılımıyla gerçekleştirdi. Belediye tarafından geçtiğimiz hafta yapılan ve bu hafta yapılacak çalışmaların ele alındığı toplantıda konuşan Başkan Osman Genç, değişim ve dönüşüm süreci yaşayan Türkiye'nin geleceği için evet diyeceklerini belirterek, diğer partili vatandaşlara da seslendi: “Particiliği bırakıp, Türkiye'nin geleceği için gelin birlik olalım.”'Sivil bir anayasadan korkmaya hiç gerek yok'Referandum sürecini değerlendiren Başkan Genç, “Türkiye'miz, büyük bir değişim ve dönüşüm süreci yaşıyor. Buna hep birlikte şahit oluyoruz. Tabiri caizse yamalı bohçaya dönmüş darbe anayasası Türkiye’ye artık dar geliyor. Madem 'egemenlik kayıtsız şartsız milletindir' diyoruz, o zaman sivil bir anayasadan korkmaya hiç gerek yok. Bu değişimi yapamadığımız sürece şu andaki sorunları ömür boyu çözemeyiz. Yeni Türkiye’nin en büyük teminatı yeni anayasa olacaktır” dedi.'Cumhurbaşkanlığı, belediye başkanlığına benziyor'Cumhurbaşkanlığı Sisteminin, istikrar üreten bir hükümet sistem olduğunu ve kalkınmayı hızlandıracağını belirten Genç, “Bir defa şunu çok iyi anlamalıyız ve çevremizdekilere anlatmalıyız. Cumhurbaşkanlığı Sistemi, belediye başkanlığına benziyor. Aslında Cumhurbaşkanlığı Sistemi, şuanda yerel yönetimlerde, yani belediyelerde uygulanıyor. Vatandaşlar yerel seçimlerde belediye meclisleri için ayrı belediye başkanları için ayrı oy veriyorlar. Başkan da aynı belediyelerde olduğu gibi yardımcılarını yani bakanlarını seçecek” diye konuştu.'Particiliği bırakın'Diğer partili vatandaşlara seslenen Başkan Osman Genç, “Particiliği bırakıp, Türkiye'nin geleceği için gelin birlik olalım. Bu mesele bir parti meselesi değildir. Yeni Anayasa ve Cumhurbaşkanlığı sistemi sadece AK Parti'nin meselesi değildir, Türkiye'nin meselesidir, Türkiye'nin geleceği için hepimizin meselesidir. Gelin biz evlatlarımıza, torunlarımıza, gelecek nesillerimize güçlü bir Türkiye bırakalım. Güçlü bir irade, güçlü bir yönetim ve söz sahibi bir Türkiye bırakalım” şeklinde konuştu.'Canik, referandumda güçlü bir evet diyecek'Referandumun bir fırsat olduğuna işaret eden Başkan Genç, “Türkiye'nin değişim ve dönüşümü için fırsat önümüze geldi. Eğer bu referandum fırsatını değerlendiremezsek, böyle bir fırsat bir daha kolay kolay gelmez, Ülkemizin güçlü yarınlara daha hızlı taşınması için inanıyorum ki aziz Türk milleti referandumda önemli fırsatı değerlendirecektir. Hepimiz bulunduğumuz çevremizde etrafımızdaki herkese bunun hassasiyetini ve gerekliliğini anlatalım. İnanıyorum ki Canik, referandumda güçlü bir evet diyecektir. Bu fırsatı en iyi şekilde değerlendireceğimize inanıyorum” ifadelerini kullandı.

Her hakkı saklıdır | Nok Medya Grubu