Samsun Haberim | Samsun Haber

Çanakkale’de bir deprem daha! Çanakkale sallanıyor!

Çanakkale'de deprem oldu. Çanakkale'de art arda meydana gelen depremler hasara ve yaralanmalara neden oldu. Çanakkale'de meydana gelen depremde Ayvacık Bayırköy bölgesinde evler yıkıldı. 5 köyde hasara neden olan depremde 4 kişi yaralandı.

Çanakkale’de bir deprem daha! Çanakkale sallanıyor!
182 views
27 Aralık 2019 - 3:05
Kanal Nok

Çanakkale'de deprem oldu. Çanakkale'de art arda meydana gelen depremler hasara ve yaralanmalara neden oldu.  Çanakkale'de meydana gelen depremde Ayvacık Bayırköy bölgesinde evler yıkıldı. 5 köyde hasara neden olan depremde 4 kişi yaralandı.Çanakkale'de deprem paniği yaşanmaya devam ediyor. Bu sabah saatlerinde Çanakkale'nin Ayvacık ilçesinde 5.3 şiddetinde meydana gelen depremin yarattığı korku ve panik vatandaşların üzerinden henüz atılmamışken yine aynı noktada 5.3 şiddetinde bir deprem daha meydana geldi. Çanakkale depremi ile ilgili tüm detaylar haberimizde.
Bugün sabahın ilk ışıklarıyla birlikte Çanakkale'nin Ayvacık ilçesi açıklarında meydana gelen 5.3 şiddetindeki depremde vatandaşlar büyük bir korku yaşadı. Bazı köylerde evlerin yıkıldığı bilgisine ulaşılırken, AFAD ve UMKE ekiplerinin arama ve kurtarma çalışmalarına devam ettikleri öğrenildi.Bayırköy'de büyük hasar! Yaralılar varÇanakkale'nin Ayvacık ilçesinde meydana gelen 5.3 şiddetindeki depremin Bayırköy'de çok sayıda evin yıkılmasına ve hayvanların telef olmasına neden olduğu öğrenilirken bazı evlerin sadece çatısının kaldığı bilgisine ulaşıldı. Ayrıca deprem sonucunda bazı evlerin hasar gördüğü ve 4 kişinin yaralandığı bildirildi.Çanakkale sallanmaya devam ediyor!Çanakkale'de bazı vatandaşlar artçı depremlerin devam ettiğini, büyük bir depremin yaşanmasından korktuklarını ve panik yaşadıklarını söyledi.Çanakkale depremi büyük depremin habercisi mi?Geçtiğimiz 14 Ocak tarihinde defalarca küçük ölçekte meydana gelen depremlerin ardından Çanakkale 15 Ocak’ın ilk saatlerinde yine sallanırken Çanakkale’nin çeşitli ilçelerinde hissedilen depremler korku dolu anlar yaşanmasına sebep olmuştu.Ocak'ta da Çanakkale'de deprem olmuştu15 Ocak'ta Çanakkale’de saat 01.38’de 4.8 büyüklüğünde bir deprem meydana gelmişti. Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü’nden alınan son bilgilere göre Çanakkale’de artçı sarsıntılarında devam ettiği kaydedildi.Çanakkale il merkezinde de hissedildi14 Ocak akşam saatlerinde Akdeniz açıklarında yaşanan depremin ardından, bu gecede Çanakkale’nin Ayvacık ilçesi yakınlarında 4,7 büyüklüğünde deprem meydana gelmişti. Kandilli rasathanesi verilerine göre saat 01.38’de meydana gelen depremin büyüklüğü 4,7 olarak kaydedildi. Merkez üssü Ayvacık ilçesi Gülpınar yakınları olan sarsıntı il merkezinde de hissedildi.Sarsıntılar devam ediyorduAynı bölgede, son bir kaç saat içerisinde büyüklükleri 2.0 ile 2.6 arasında değişen 20 deprem kaydedilmişti. Çanakkale’de saat 01.38’de 4.8 ve saat 01.42’de 3.1 büyüklüğünde 2 deprem meydana geldi. Yaşanan depremlerin ardından vatandaşlar kendilerini sokaklara atarken büyük panik yaşandı. Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü verilerine göre ise artçı sarsıntıların devam ettiği bildirildi. Depremlerin merkezlerinin ise Yukarıköy ve Gülpınar oldukları belirtildi.
Çanakkale gecenin ilk saatlerinde deprem ile sarsıldı. Kandilli’nin verdiği bilgilere göre gece saat 01.38 sularında gerçekleşen deprem 4.8 şiddetinde gerçekleşti. Deprem’in merkez üssü ise Gülpınar ilçesi oldu.Depremler gece olmuştuGece saat 02.00 sularında Çanakkaleli pek çok sosyal-medya kullanıcısı ürkütücü derecede bir sallantı yaşadıklarını iddia etti. Pek çok Çanakkale’li; Çanakkale’de deprem mi oldu? Çanakkale’de 15 Ocak’ta deprem mi oldu? Çanakkale son dakika deprem, Son depremler, Kandilli rasathanesi… gibi aramalar yapıyor.
Uzunca süre devam eden iddiaları Kandilli Rasathanesi doğruladı. Kandilli Rasathanesi’nin verdiği bilgilere göre Çanakkale’nin Gülpınar ilçesi 4.8 şiddetinde deprem ile sallandı. Deprem çevre illerde ve ilçelerde de hissedildi. Ardından Çanakkale’de çok hafif şiddette üç deprem daha kaydedildi.

Her hakkı saklıdır | Nok Medya Grubu