Samsun Haberim | Samsun Haber

Kanal Nok

Cahit Ergül cinayetten tutuklandı! Müge Anlı Cahit Ergül olayında son durum

Zeynep Ergül, Cahit Ergül olayında Müge Anlı 23 Aralık yayınında son gelişmeler yaşandı. Cahit Ergül, kayıp olarak aranan Mehmet Elbay'ın cinayet şüphelisi olarak biliniyordu. Cahit Ergül cinayet sebebiyle tutuklandı. İşte Cahit Ergül ve Zeynep Ergül olayında son durum…

Cahit Ergül cinayetten tutuklandı! Müge Anlı Cahit Ergül olayında son durum
483 views
27 Aralık 2019 - 3:05
Kanal Nok

Müge Anlı Cahit Ergül Zeynep Ergül ve Mehmet Elbay konusu ile ilgili son dakika gelişmeler yaşandı. Tatlı Sert programında araştırılan Mehmet Elbay dosyasında bugün farklı gelişmeler yaşandı. Müge Anlı, bugün de tüm gözleri ekrana kilitlemeyi başardı. Müge Anlı’nın programına katılan Zeynep Ergül kızını aramak için programa başvurmuştu. Müge Anlı’da kızını arayan Zeynep Ergül’ün 8 aydır Gaziantep’te aranan Mehmet Elbay cinayetinin bir numaralı şüphelisi Cahit Ergül’ün kız kardeşi olduğu ortaya çıkmıştı. Cahit Ergül, tutuklanarak cezaevine gönderildi.

ZEYNEP ERGÜL’ÜN ÇELİŞKİLİ İFADELERİ DİKKAT ÇEKMİŞTİ

Zeynep Ergül’ün canlı yayında ağabeyi Cahit Ergül‘e suçlamalarda bulunması, ardından ‘ben öyle bir şey demedim’ demesi, canlı yayındaki herkesi şaşırtmıştı. Zeynep Ergül, Cahit Ergül için, çevresindeki herkese ‘Mehmet Muharrem Elbay’ı ağabeyim Cahit öldürmüştür. Ölüsünü de kuyuya atıp üzerine asit döktü.’ demesi üzerine, Cahit Ergül de, ‘Ben şüpheli olabilirim, ama katil değilim. Zeynep bu, her şeyi söyler. Zeynep Ergül, hayatın intikamını alıyor herkesten böyle yaparak.” diye cevap vermişti.

CAHİT ERGÜL, BENİM DİN ADAMLIĞIMI SORGULAMAYIN DEMİŞTİ

Zeynep Ergül Cahit Ergül canlı yayında karşı karşıya gelmişti. Müge Anlı ile Tatlı Sert canlı yayına bağlanan Cahit Ergül, “Öncelikle o Rahmi Efendiye, Müge Hanım’a ve o psikolog mu neyse, beni meşhur ettiniz. Emekli olalı bir yıl oldu. 27,5 yıl görev yaptım, din görevlisi olarak emekli oldum. Benim adım Cahit Ergül bana böyle hitap edilsin. Ben emekli oldum, benim din adamlığım bitti. Arkadaşım kayboldu ya da kaybolmadı. Bu benim meselem. Ben hiç yalan söylemedim, söylemem. Bana ne sorulduysa net cevap verdim.” demişti. Bahsi geçen kuyuyla ilgili açıklama yapan Cahit Ergül, “5 metrekare alanda, Mehmet Elbay’ın olduğu asitli kuyuyu gösterebilirim” demişti, ancak bugünkü programda söylediklerini inkar etti. Benim din adamlığımı karıştırmayın diyen Cahit Ergül, “Ben manevi kuvvetlerimi başka şeylerde kullanıyorum. Sizden istirhamım, benim din adamlığımı artık sorgulamayın.” diye konuşmuştu.

ZEYNEP ERGÜL VE CAHİT ERGÜL GÖZALTINA ALINMIŞTI

Gaziantep İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Mehmet Muharrem Elbay cinayetiyle ilgili yayında söyledikleri sebebiyle Zeynep Ergül ve Cahit Ergül‘ü gözaltına alarak emniyete götürmüştü. Burada Zeynep Ergül ve Cahit Ergül’ün, söylediklerinden dolayı sorguya çekildikleri biliniyordu.

GÖZALTINDA CİNAYET İTİRAFI

Müge Anlı‘nın söylediğine göre, gözaltına alınan iki kardeş Mehmet Muharrem Elbay cinayetini itiraf etti. Gaziantep Emniyet Müdürlüğü Mehmet Muharrem Elbay cinayetini ortaya çıkardı. Cahit Ergül’ün savcı tarafından sorguya alındığı öğrenildi. Kardeş Zeynep Ergül’ün ise, suçu saklama sebebiyle Savcılığa ifade verdiği öğrenildi. Zeynep Ergül’ün cezaevindeki eşi cinayeti itiraf etti. Savcıya ifadeler verildikten sonra, Mustafa Ergül’ün de aralarında bulunduğu üç kardeş tutuklanma talebiyle mahkemeye sevk edildi. 

TUTUKLANDILAR

Cahit Ergül, Mustafa Ergül ve cezaevindeki enişteleri Ercan Bozkurt, Mehmet Muharrem Elbay cinayetiyle ilgili ‘kasten adam öldürme’ suçundan tutuklanarak Gaziantep E Tipi cezaevine gönderildi. Zeynep Ergül ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Her hakkı saklıdır | Nok Medya Grubu