Samsun Haberim | Samsun Haber

Fakir belediyeden, 200 bin nüfuslu ilçede her eve Sözcü Gazetesi

Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci’nin belediyenin imkanlarıyla evlere Sözcü Gazetesi dağıtması tepkiyle karşılandı.

Fakir belediyeden, 200 bin nüfuslu ilçede her eve Sözcü Gazetesi
51.881 views
12 Nisan 2020 - 15:43
Kanal Nok

Samsun Atakum Belediyesi sokağa çıkma yasağının olduğu Cumartesi ve Pazar günleri Atakum’daki her haneye bir ekmek ile birlikte iki tane de Sözcü gazetesi bıraktı.

Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci’nin parasının olmadığını iddia ettiği belediyenin imkanlarıyla evlere Sözcü Gazetesi dağıtması tepkiyle karşılandı.

Sosyal medya üzerinden yapılan tepki yorumlarında, “Ben isterdim ki samsunun yöresel gazetesi olsaydı daha iyi olurdu. Bu durumu fırsata çevirerek gazetenin reklamını yapmanızı büyük bir esefle kınıyorum. amaç bağ değil bağcıyı dövmek. Böyle bir siyaset anlayışını kınıyorum. Yorumu halkımıza bırakıyorum.” Denildi.

Bir başka yorumda ise;

Seçim kampayasını eski dönem Ak partili İshak Taşçı üzerine kuran, yolsuzluk, propaganda, her gün bir yeni soruşturma ile karşımıza gelen CHP Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci Fetö ile ilişiği olan Sözcü gazetesine hizmette bulundu.

Cemil Deveci önce “Beni dinleyeceksiniz” sonra “Atakum Çok şanslı (eski tarihte bir şehirde veba salgını olduğu sırada başkan olduğunu belirtti)”

Deveci, uzun zamandır uyguladığı borç ödememe tavrıyla birçok tüccarın batmasına yol açtı, bu zor zamanlarda elbetteki yardım en doğal ve beklenen görev fakat 2 günlük sokağa çıkma yasağında 1 Ekmek ve 2 gazete dağıtmak ne anlama gelir?

“BEN ATAKUM BELEDİYESİNİ KURTARMAYA ÇALIŞIYORUM”

Her vatandaş gibi doğal olarak belediyemizden güzel hizmetler bekliyorduk çünkü yaptığını iddia eden bir başkanımız ve belediyemiz vardı fakat ellerinde su tankerleri boşalınca ortadan çekildiler şimdide gazete dağıtıp algı oyunlarına başladılar. Bir toplantıda tartışırken “BEN ATAKUM BELEDİYESİNİ KURTARMAYA ÇALIŞIYORUM” demişti, bir kaç dakika sonra “KAPILARI KİTLEYELİM ÖZEL KONUŞALIM AMA KONUŞALIM” diye yapılacak toplantıların kimseye açıklanmaması şeklinde teklifte bulundu.

Sözcü gazetesini ücretsiz dağıtan CHP’li belediyeler;

 Mersin Büyükşehir Belediyesi

İstanbul’da Beşiktaş ve Avcılar Belediyeleri

Ankara’da Yenimahalle ve Çankaya Belediyeleri

İzmir’de Karşıyaka, Konak ve Gaziemir Belediyeleri

Aydın Efeler Belediyesi

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi

Samsun Atakum Belediyesi

Konyaaltı Belediyesi

Edremit Belediyesi

Bodrum Belediyesi

Denizli Merkezefendi Belediyesi

Milas Belediyesi

Muğla Büyükşehir Belediyesi

Marmaris Belediyesi

Muğla Menteşe Belediyesi

Her hakkı saklıdır | Nok Medya Grubu