Samsun Haberim | Samsun Haber

Bir zam da uçuşlara

Uçuş fiyatlarına zamla uyanan Samsun dahil 35 şehir şoke oldu

Bir zam da uçuşlara
203 views
27 Aralık 2019 - 3:05
Kanal Nok

Uçuş fiyatlarına zamla uyanan Samsun dahil 35 şehir şoke oldu. Yeni açılacak hava limanlarının da daha sonra dahil edileceği zamlı uçuşlar dış hat yolcularını ilgilendirecek. Dış hat yolcularından 1 ile 3 euro arasında değişen ücret Güvenlik ücreti adı altında alınacak.

Zam haberlerinin çok şaşırtmadığı günlerden geçiyorken bir zam haberi de uçuş fiyatlarına geldi. güvenlik ücreti adı altında dış hat yolcularından alınacak olan ücret SamsunHaber.com'un muhabirlerinden Tahir Ömer Çokluk'un haberine göre uçak biletlerine zam geleceğinin de belirtisi olarak görülüyor.

Samsun Çarşamba Havalimanı'ndan dış hat uçuşu yapacak yolcular 1 ile 3 euro arasında fark ödeyecek. Ödenen paralar yeni yılın gelmesi ile Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü (DHMİ) kasasına girecek. Böyle bir zammın gelmesi akıllara uçak biletlerinin zamlanabileceğini düşündürtüyor.

Hangi Havalimanlarından alınacak?

Adıyaman, Ağrı, Amasya Merzifon, Balıkesir Koca Seyit, Batman, Bingöl, Bursa Yenişehir, Çanakkale, Denizli Çardak, Diyarbakır, Elazığ, Erzincan, Iğdır, Isparta, Kahramanmaraş, Kapadokya, Kars, Kastamonu, Kocaeli, Konya, Malatya, Mardin, Muş, Ordu Giresun, Samsun Çarşamba, Siirt, Sinop, Sivas, Şanlıurfa GAP, Şırnak, Tekirdağ Çorlu, Tokat, Uşak, Van ve yıl içinde dış hat trafiğine açılacak havalimanları için ise dış hat yolcuları için 1 euro olarak ücretlendirildi.

Her hakkı saklıdır | Nok Medya Grubu