Samsun Haberim | Samsun Haber

Bendevi Palandöken: “Deprem bölgesinde bankalara olan borçlar ertelensin”

TESK Genel Başkanız Bendevi Palandöken, “Vergi ve sosyal güvenlik borçlarının ertelenmesi sevindirici. Ancak kamu ve özel bankalara olan borçların da mutlaka faizsiz ertelenmeli ve depremden olumsuz etkilenen esnaf ve sanatkarlara sıfır faizli uzun vadeli kredi verilmeli. Bunun yanı sıra depremden etkilenen tüm il ve ilçeler afet programına eklenmeli” dedi.

Bendevi Palandöken: “Deprem bölgesinde bankalara olan borçlar ertelensin”
235 views
27 Ocak 2020 - 9:35
Kanal Nok

Merkez Üssü Elazığ’da meydana gelen ve başta Malatya olmak üzere çevre illeri de etkileyen 6.8’lik deprem nedeniyle bölgede vergi ve Sosyal Güvenlik borçlarının ertelendiğini belirten TESK Genel Başkanız Bendevi Palandöken, “Vergi ve sosyal güvenlik borçlarının ertelenmesi sevindirici. Ancak kamu ve özel bankalara olan borçların da mutlaka faizsiz ertelenmeli ve depremden olumsuz etkilenen esnaf ve sanatkarlara sıfır faizli uzun vadeli kredi verilmeli. Bunun yanı sıra depremden etkilenen tüm il ve ilçeler afet programına eklenmeli” dedi.

Elazığ’da meydana gelen ve çevre il ilçelerde hissedilen yıkıcı depremin ardından devlet; zarar gören esnaf, sanatkar ve işletmeler için harekete kısa sürede harekete geçerek vergi ve sosyal güvenlik borçlarını 3 ay süreyle ertelendiğini belirten Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Öncelikle bu yıkıcı depremde hayatlarını kaybeden vatandaşlarımıza bir kez daha Allah rahmet yaralılara ise acil şifalar diliyorum. Yaşanan üzücü afette ev ve işyerlerini kaybeden vatandaşlarımızın yaraları kısa sürede sarılmalıdır. Borçlu olan vatandaşlarımız ile esnaf ve sanatkarlarımızın kamu ve özel bankalara olan kredi borçları faizsiz ertelenmelidir. İşini kaybeden esnaf ve sanatkarlara da işlerini yeniden kurma imkanı sağlamak için uzun vadeli ve sıfır faizli kredi erilmelidir. En önemlisi depremin etkiledi iller afet programına eklenerek destek kredisi programına dahil edilmelidir” diye konuştu.

Her hakkı saklıdır | Nok Medya Grubu