Samsun Haberim | Samsun Haber

Başkan Kıyma kolları sıvadı Yakakent’e Sağlık Tesisi geliyor

Yakakentliler sosyal medya üzerinden İlçeye hastane yapılması isteklerini dile getirdiler. Bu duruma sessiz kalmayan Yakakent Belediye Başkanı Hüseyin Kıyma kolları sıvadı, ilçeye tam teşekküllü bir sağlık tesisi getirebilmek için gerekli temasları sağladı.

Başkan Kıyma kolları sıvadı Yakakent’e Sağlık Tesisi geliyor
165 views
27 Aralık 2019 - 3:05
Kanal Nok

Yakakentliler sosyal medya üzerinden İlçeye hastane yapılması isteklerini dile getirdiler. Bu duruma sessiz kalmayan Yakakent Belediye Başkanı Hüseyin Kıyma kolları sıvadı, ilçeye tam teşekküllü bir sağlık tesisi getirebilmek için gerekli temasları sağladı.SAMSUN HABER – Yakakent Belediyesi'nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:Son günlerde sosyal medya aracılığı ile İlçemizde mevcut sağlık ocağı tesisinin yetersizliği ve tam teşekküllü bir hastane taleplerinin dile getirildiği gözlemlenmektedir. İlçemiz için çok önem arz eden bu konu için Yaklaşık 1,5 yıl önce Belediye Başkanımız Sayın Hüseyin KIYMA Sağlık Bakanlığı’nın yetkili kurullarıyla konu hakkında temaslarda bulunmuş olup, alınan olumlu görüş doğrultusunda yeni kurulacak tesisin yerinin belirlenerek gerekli altyapının oluşturulması hususunda çalışmalarda bulunmuştur. Bu çerçevede ilçemiz Merkez Mahallesinde bulunan bir alanla ilgili yapılan imar planlama çalışmalarında Belediye Meclisimizin 04/05/2016 tarih ve 18 sayılı kararı ile yapılan imar plan değişikliği ile ilçemizde 1.379 metrekarelik alan Sağlık Tesisi kurulması için belirlenmiştir.
Göreve geldiği ilk günden itibaren bu konunun her zaman İlçemizin öncelikli ihtiyaçları açısından ilk sıralarda bulunduğunu belirten Belediye Başkanımız Hüseyin KIYMA yaptığı açılamada;
“İlçemizde hizmet veren tek sağlık kuruluşu olan Yakakent Sağlık Ocağı, konumu, mevcut tesisleri ve imkânları ile zor şartlarda hizmet vermektedir. İlçemizin kış nüfusunun 9.000, yaz nüfusunun ise yaklaşık 30.000 olduğu göz önünde bulundurulduğunda tüm ilçenin sağlık hizmetlerinden sorumlu olan Sağlık Ocağımızla ilgili en önemli sorun sağlık tesisimizin konumu ve hizmet saatlerinin kısıtlı oluşudur. İlçe merkezimizin dışında kalan Kocatepe mevkiinde bulunan sağlık ocağı tesisi, yaya ulaşımı için uygun olmayan oldukça dik bir arazi yapısında kurulmuş olup, özellikle yaşlı ve hasta vatandaşlarımızın yaya olarak ulaşımı hususunda büyük zorluklar yaşanmaktadır. Samsun–Sinop karayolunun üst kısmında bulunan tesis, ilçe merkezimizden toplu taşıma araçları ile ulaşılamayan bir alanda olup, sadece hususi araçlarla ulaşılabilen bir konumdadır.
İlçemizde hizmet veren tek sağlık kurumunun ulaşılabilirliğinin sağlanması, daha etkin ve sağlıklı hizmet verebilmesi hususunda Yakakent Sağlık Grup Başkanlığı tarafından kullanılan mevcut tesisin, Belediyemiz tarafından tahsis edilen yeni Sağlık Tesisi Alanına inşa edilecek modern ve tam teşekküllü bir sağlık tesisine taşınması en büyük arzumuzdur.
Bu hususta Sağlık Bakanlığımız nezdinde yapmış olduğumuz girişimler olumlu değerlendirilmiş olup, en kısa sürede bu çalışmaların ilçemize yeni bir sağlık tesisi kazandırması amaçlanmaktadır. Tüm bu çalışmalarda desteklerini bizlerden esirgemeyen, katkılarıyla bizlere bizzat destek olan başta Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Akif Çağatay KILIÇ, Ak Parti Genel Başkan Yardımcımız ve Samsun Milletvekilimiz Sayın Çiğdem KARAARSLAN olmak üzere, AK Parti Samsun Millet Vekillerimiz Ahmet DEMİRCAN, Fuat KÖKTAŞ, Hasan Basri KURT, Orhan KIRCALI ve AK Parti Samsun İl Başkanlığımıza ilçem ve hemşerilerim adına teşekkürü bir borç biliyorum. İnşallah önümüzdeki günlerde ilçemize kazandırmayı planladığımız sağlık tesisimizin açılışında bizlerle birlikte bu sevinci paylaşmalarını diliyorum’’ dedi.

Her hakkı saklıdır | Nok Medya Grubu