Samsun Haberim | Samsun Haber

Balerin Ceren Özdemir’in katil zanlısı yakalandı!

Ordu Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Müzik Bölümü 2’nci sınıf öğrencisi Ceren Özdemir’in katil zanlısı polisin operasyonuyla yakalandı. Zanlı, kendisini gözaltına almak isteyen polislerden birini bıçakladı.

Balerin Ceren Özdemir’in katil zanlısı yakalandı!
204 views
27 Aralık 2019 - 3:05
Kanal Nok

Ordu’nun Altınordu ilçesinde 20 yaşındaki üniversite öğrencisi balerin Ceren Özdemir’in bıçaklı saldırı sonucu öldürülmesine ilişkin bir cinayet şüphelisi yakalandı. Şüphelinin teslim olmamak için bir polisi bıçaklayarak yaraladığı öğrenildi.

Evinin önünde saldırıya uğrayan Özdemir, sağlık ekiplerinin ilk müdahalesinin ardından Ordu Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılmış, hastanede hayatını kaybetmişti.

KALBİNDEN VE GÖĞSÜNDEN BIÇAKLANMIŞTI

Ordu Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesine gelen Rektör Akdoğan yaptığı açıklamada, "Doktorumuzun anlattığına göre çocuğumuz göğsünden ön taraftan, kalbin sağ yanından muhtemelen büyük bir bıçakla yaralanmış. Çünkü doktorumuzun anlattığına göre çocuğumuzun kalbini ikiye bölmüş bıçak. Vücudun ana damarını kesmiş ve karaciğere de saplanan büyük bir facia. Doktorlarımız ellerinden gelen bütün çabayı ortaya koymuşlar. Zaten çocuğumuz gelene kadar kan kaybetmiş. Aldığım bilgiye göre okulundan çıkıyor, evine gelirken bir yere uğruyor. Oradan eve gelince zile basıyor ve yukarıdan ablası anahtarı atıyor. O ara biraz geç kalınca ablası aşağı indiğinde bakıyor ki evladımız kan içinde yatıyor. Burada tıbbi anlamda sağ olsun doktorlarımız tüm tıbbi müdahaleleri yapmalarına rağmen evladımızı ne yazık ki kaybettik." diye konuşmuştu.

ABLA, KATİLİN EŞGALİNİ VERMİŞTİ

Cinayetin ardından polisin bilgisine başvurduğu abla Gizem Özdemir'in kardeşinin katilini gördüğü ortaya çıktı. Abla Özdemir, polise, "Kardeşim beni telefonla arayarak, bina giriş kapısının anahtarını istedi. Anahtarı atmak için pencereye çıktığımda binanın önünde 40 yaşlarında siyah giyimli bir şahsın olduğunu gördüm. Ceren gelince anahtarı attım. İçeri girene kadar pencerede bekledim. Sonra içeri girdim. Akabinde çığlıklar duydum, aşağı indiğimde, binanın giriş katında kardeşimi kanlar içinde buldum" demişti.

TESLİM OLMAMAK İÇİN POLİSİ BIÇAKLADI

Alınan bilgiye göre zanlı, teslim olmasını isteyen polislerden birini bıçakla yaraladı. Yaralanan polisin hastanede tedavi altına alındığı öğrenildi.

Her hakkı saklıdır | Nok Medya Grubu