Samsun Haberim | Samsun Haber

Balerin Ceren Özdemir’in ablası o geceyi anlattı! ‘Katili gördüm’

Ordu'da antrenman çıkışı evinin önünde bıçaklı saldırıya uğrayarak cinayete kurban giden balerin Ceren Özdemir'in ablası katili gördüğünü belirterek, eşgalini verdi.

Balerin Ceren Özdemir’in ablası o geceyi anlattı! ‘Katili gördüm’
562 views
27 Aralık 2019 - 3:05
Kanal Nok

Ordu’nun Altınordu ilçesinde, evinin önünde bıçaklı saldırıya uğrayan balerin Ceren Özdemir, ağır yaralı olarak kaldırıldığı Ordu Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Ceren Özdemir'in ablası katili gördüğünü belirterek, eşgalini verdi.

KALBİNDEN VE GÖĞSÜNDEN BIÇAKLANMIŞ

Ordu Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesine gelen Rektör Akdoğan yaptığı açıklamada, "Doktorumuzun anlattığına göre çocuğumuz göğsünden ön taraftan, kalbin sağ yanından muhtemelen büyük bir bıçakla yaralanmış. Çünkü doktorumuzun anlattığına göre çocuğumuzun kalbini ikiye bölmüş bıçak. Vücudun ana damarını kesmiş ve karaciğere de saplanan büyük bir facia. Doktorlarımız ellerinden gelen bütün çabayı ortaya koymuşlar. Zaten çocuğumuz gelene kadar kan kaybetmiş. Aldığım bilgiye göre okulundan çıkıyor, evine gelirken bir yere uğruyor. Oradan eve gelince zile basıyor ve yukarıdan ablası anahtarı atıyor. O ara biraz geç kalınca ablası aşağı indiğinde bakıyor ki evladımız kan içinde yatıyor. Burada tıbbi anlamda sağ olsun doktorlarımız tüm tıbbi müdahaleleri yapmalarına rağmen evladımızı ne yazık ki kaybettik." diye konuştu.

ABLA, KATİLİN EŞGALİNİ VERDİ

Cinayetin ardından polisin bilgisine başvurduğu abla Gizem Özdemir'in kardeşinin katilini gördüğü ortaya çıktı. Abla Özdemir, polise, "Kardeşim beni telefonla arayarak, bina giriş kapısının anahtarını istedi. Anahtarı atmak için pencereye çıktığımda binanın önünde 40 yaşlarında siyah giyimli bir şahsın olduğunu gördüm. Ceren gelince anahtarı attım. İçeri girene kadar pencerede bekledim. Sonra içeri girdim. Akabinde çığlıklar duydum, aşağı indiğimde, binanın giriş katında kardeşimi kanlar içinde buldum" dedi.

KATİLİN BULUNMASI İÇİN ÖZEL EKİP KURULDU

Cinayetin ardından Ordu Emniyet Müdürlüğü saldırganı yakalamak için harekete geçerek özel ekip kurdu. Ceren'in bale antrenmanı yaptığı kurstan eve kadar olan 2.5 kilometrelik mesafeyi yürüyerek geldiği belirlendi. Polis, güzergahtaki ve olay yerindeki güvenlik kameraları ve MOBESE kayıtları ile Ceren'in cep telefonunu incelemeye aldı. Özel ekip, Ceren'in en son kimlerle görüştüğünü ve tehdit edilip edilmediğini mercek altına aldı.

DOĞUM GÜNÜNE 3 GÜN VARDI

21. yaş gününü kutlamaya üç gün kala hayata veda eden Ceren Özdemir için bugün öğrencisi  olduğu Ordu Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi’nde saat 10.00’da tören düzenlendi.

Özdemir’in cenazesi ilk olarak Zaferi Milli Mahallesi’ndeki evine getirildi. Burada helallik alınmasının ardından cenaze üniversitenin Cumhuriyet Yerleşkesi’ne götürüldü. Üniversitenin Morfoloji binasında düzenlenen törende Baba Yılmaz, Anne Güfer ve abla Gizem Özdemir güçlükle ayakta durabildi. Anne Güfer Özdemir, “Kızımın katillerini bulun” diyerek gözyaşı döktü. Ordu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Akdoğan, törende yaptığı konuşmada, “Acımız çok büyük. İlimizin ve Üniversitemizin başı sağ olsun.” dedi.

Her hakkı saklıdır | Nok Medya Grubu