Samsun Haberim | Samsun Haber

Bakan Selçuk’tan duygusal paylaşım! Beğeni yağdı

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un paylaşımına beğeni yağdı.

Bakan Selçuk’tan duygusal paylaşım! Beğeni yağdı
217 views
27 Aralık 2019 - 16:48
Kanal Nok

MEB Bakanı Ziya Selçuk, Ankara’da okul ziyaretinde sınıfta konuşurken “Ben sizi hissettim” diyerek yanına gelen görme engelli öğrenciye sarılırken çekilen fotoğrafı, Twitter’da, “Söylediklerim, yapmak istediklerim anlaşılmayabilir; çocuklar hissetsin bu bana yeter. Ben de sizi hissediyorum” mesajı ile paylaştı. Bakan’ın paylaşımına beğeni yağdı.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk dün, doğup büyüdüğü Çankaya Seyranbağları’nda bulunan Öğretmen Necla Kızılbağ Anadolu Lisesi’ni ziyaret ederek, öğrenciler ile bir araya geldi. Bakan Selçuk, “Ben bu mahallede büyümüş biriyim. Bütün çocukluğum bu mahallede geçti. Burası hep gecekonduydu, biz de bir gecekonduda oturuyorduk. 6 kardeş iki odalı bir yerde. Babaannem falan da vardı. Gerçekten yoksulluğun çok yaşandığı bir yerdi” dedi.

DUYGULANDI, SARILDI

Bakan Selçuk, konuşması sırasında el kaldırarak, öğretmeninin koluna girip, yanına doğru yönelen 9’ncu sınıf öğrencisi görme engelli Hüseyin Gazi Hoşer’e söz verdi. Hüseyin Gazi, “Öğretmenim inşallah istediğiniz noktaya gelirsiniz ve istediğiniz her şeyi başarırsınız. Ben sizi hissettim” dedi. Bu söz üzerine duygulanan Bakan Selçuk, Hüseyin Gazi’ye sarılarak, “Senin yüreğin varken biz bu işi başarırız Allah’ın izniyle. Senin bu içinden gelen, kalbinden gelen duygu o kadar değerli ki dünya hazinesi. Allah razı olsun, çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

SOSYAL MEDYA HESABINDAN PAYLAŞTI

Bakan Selçuk, Hoşer’e sarılırken çekilen fotoğrafı sosyal medya hesabından paylaşarak, “Ben konuşurken elini kaldırdı. Geldiğinde anladım görme engelli olduğunu. ‘Ben sizi hissettim’ dedi. Söylediklerim, yapmak istediklerim anlaşılmayabilir; çocuklar hissetsin bu bana yeter. Ben de sizi ‘hissediyorum’ ve bunun ne denli kıymetli olduğunu anlatacak bir cümle kuramıyorum.” dedi. Bakan Selçun’un paylaşımına beğeni yağdı.

Her hakkı saklıdır | Nok Medya Grubu