Samsun Haberim | Samsun Haber

Bahçeli: “Artık Bıçak Kemiği Delmiştir”

“Türk milleti felaket üstüne felaket yaşamaktadır” diyen Devlet Bahçeli, iç savaş ortamı oluşturmak isteyenlere karşı birlik ve beraberlik vurgusu yaptı.

Bahçeli: “Artık Bıçak Kemiği Delmiştir”
251 views
27 Aralık 2019 - 3:05
Kanal Nok

Kayseri Komando Tugayı'nda askerlik görevini yerine getiren erleri hedef alan hain terör saldırısı sonrasında kameraların karşısına geçen MHP lideri Devlet Bahçeli, Türkiye'nin korkunç ve kanlı bir terör kuşatması altında olduğunu belirterek, buna karşılık halkı birlik ve beraberliğe davet etti. “İç savaş şartları oluşturmak için hain ve şeytani planlar yapanlara karşı her zamankinden daha fazla birlik ve beraberlik duygusu ile dayanışmanın kaçınılmaz” olduğunu söyleyen Bahçeli, “Düşmanları sevindirmeyin” çağrısında bulundu.
Türk milleti olarak felaket üstüne felaket yaşadığımızı belirten Bahçeli, vicdan ve vatan sevgisine sahip her Türk vatandaşının içinde teröre karşı nefret ve kin oluştuğunu söyledi. “Artık bıçak kemiği delmiştir, sabır taşımız çatlamış, tahammül eşiği çoktan geçilmiştir” diyen Bahçeli, şu ifadeleri kullandı:
“Kayseri Komando Tugayı'ndan sabah saatlerinde izne çıkan er ve er başlarımızı taşıyan otobüse düzenlenen hain bombalı saldırı sonucu, 14 evladımız şehit olurken, 6'sı ağır olmak üzere 56 askerimiz de yaralandı. Beşiktaş'ta geçtiğimiz haftada meydana gelen yine benzer bir saldırıda ise kaybettiğimiz 44 şehidimizin acısı henüz tazeyken, Kayseri'de yüzünü gösteren hainler milletimizi bir kez daha yasa boğmuştur. Kayseri'de yerleşik 1.Komando Tugayı'nın terörle mücadelede oynadığı rolü ve üstlendiği sorumluluğu göz önüne aldığımızda saldırının hedef ve stratejisinin muhtevası net bir şekilde anlaşılmaktadır. Teröristler her tarafta ve terör her yerdedir. Teröre ve teröristle karşı mücadele bundan böyle vatanın her sathında devletin bütün imkan ve kuvvetinin öncülüğünde, milli dayanışma ruh ve fedakarlığıyla yerine getirilmelidir. Türkiye'nin birliğine ve beraberliğine bu ağır tehditlerin edilmesi ve odağında imhası muhakkak sağlanmalıdır. ” dedi.Nihai gayeleri Kürdistan'dırTürkiye üzerinden oynanan oyunu vahşi bir oyun olarak niteleyen Devlet Bahçeli, Türkiye'nin terör namlusunun karşısında olduğunu ve her hafta patlayan bombaların da devletin inandırıcılığını sorgulatıp, provokasyon ihtimalini de artırdığını ifade etti. İç savaşa zemin hazırlamak isteyenlere karşı birlik ve beraberliğimizi her zamankinden daha fazla müdafaa etmek gerektiğini belirten MHP lideri, “Türk milleti yediden yetmişe, doğusundan batısına, kuzeyinden güneyine milli bir uyanışla kenetlenmeli, hıyaneti emelleriyle birlikte def etmelidir. ” dedi.

Her hakkı saklıdır | Nok Medya Grubu