Samsun Haberim | Samsun Haber

Bafra Belediyesi’nden otopark atağı

Bafra Belediye’si ilçede hayata geçirdiği otoparklara bir yenisini daha ekleyerek, Bafra’daki trafik sorununa kalıcı neşter vurmakta kararlı.

Bafra Belediyesi’nden otopark atağı
245 views
27 Aralık 2019 - 3:05
Kanal Nok

Bafra Belediye’si ilçede hayata geçirdiği otoparklara bir yenisini daha ekleyerek, Bafra’daki trafik sorununa kalıcı neşter vurmakta kararlı.Bafra'da trafik sorununa çözümBaşkan Hamit Kılıç söz konusu sorun ile ilgili ilk olarak Büyük Pazar yerinde bulunan iki otoparkta günlük bir saat ücretsiz park hizmetinin ardından, eski Tekel binasının bulunduğu yeri ise ücretsiz otopark olarak araç sahiplerinin hizmetine sunmuştu.Bafra'da çalışmalar başladıToplamda 12.629 m2 lik bir alana sahip olan alan sayesinde tekel caddesi ve civarında yaşanan trafik hengâmesi büyük ölçüde ortadan kalkmıştı. Bafra’daki trafik sıkışıklığını otopark sayılarını artırarak çözmeyi amaçlayan Bafra Belediyesi şimdi de İlçe merkez mahallelerinden biri olan İshaklı Mahallesinde yeni bir otopark yapmak için kolları sıvadı.
Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç’ın talimatı ile çalışmalarına başlanan yeni otopark 638 m2 lik alanda yapılacak.Trafik sıkışıklığının önüne geçilecekKonuyla ilgili olarak açıklamalarda bulunan Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç: “Günlük hayatımızda en fazla mustarip olduğumuz sorunlarımızdan biri, trafik sıkışıklığı. Öyle ki bu sorun hem araç sahipleri, hem esnaflarımız hem de yayalarımız tarafından sürekli dile getiriliyordu. Özellikle yaz aylarında tam anlamıyla içinden çıkılmaz hal alan bu sorunun otopark sayılarımızı artırarak gidebileceğine inanıyoruz. Bu doğrultuda ücretsiz otopark hizmetimize bir yenisini ekliyoruz. İshaklı gibi merkezi bir mahallemizde hayata geçireceğimiz yeni otoparkımız o civarda yaşanan trafik sıkışıklığının önüne geçecektir. Tabi ki otopark yapmanın yanında daha da önemlisinin, araç sahiplerinin o otoparkları kullanmaların daha önemli olduğunu belirtmekte fayda görüyorum” dedi.İshaklı otopark çalışmalarına başlandıAlt yapı çalışmalarının hızlı bir şekilde sürdürüldüğü İshaklı Mahallesi Otoparkının kısa süre de hizmete geçmesi planlanıyor.
İshaklı Mahallesi Ataseven Sokak ve Gümüş Sokak' taki otopark ön çalışmalarını, kuş bakışı olarak tepeden objektifiyle kare kare görüntüledi.

Her hakkı saklıdır | Nok Medya Grubu