Samsun Haberim | Samsun Haber

Bafra Belediyesinde herkes zabıta! Başkan Kılıç skandalı örtbas mı ediyor?

Bafra Belediye Başkan Yardımcısı Şaban Hüryaşar'ın, şoförü olarak görev yapan Salih Küçük'ü, kapısını açmadığı gerekçesiyle görevden alarak zabıta yapması, Bafra’yı Türkiye gündemine taşımıştı. Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç ise yaptığı açıklamayla yardımcısını korumuş ve şoförün aslında zabıta kadrosunda olduğu için görev değişikliği yapıldığını açıklamıştı.

Bafra Belediyesinde herkes zabıta! Başkan Kılıç skandalı örtbas mı ediyor?
207 views
27 Aralık 2019 - 3:05
Kanal Nok

SamsunHaberim.com haber merkezimizin ulaştığı bilgilere göre Bafra Belediyesinde çalışan makina ikmal sorumlusunun, nikah memurunun, kantar sorumlusunun ve yazı işlerinde çalışan memurun da zabıta kadrosunda olduğu ortaya çıktı. Bu durum, tüm gözleri Bafra Belediye Başkanı'nın yaptığı açıklamaya çevirdi.

BAFRA BELEDİYE BAŞKANI HAMİT KILIÇ OLAYI ÖRTBAS  ETMEYE Mİ ÇALIŞTI?

Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç, skandal olayla ilgili  yaptığı açıklamada, "Son günlerde yerel basında ve sosyal medyada gündeme gelen makam şoförü ile ilgili haberler gerçeği yansıtmamaktadır. Bir yıldır makam şoförü olarak görev yapan mesai arkadaşımızın kadrosunun zabıta memuru olması ve Zabıta Müdürlüğümüzden emekli olan personellerimizin olmasından dolayı adı geçen personelimizin tekrar zabıta memuru olarak görevlendirilmesi tarafımca yapılmıştır" demişti. Belediyede gerçekleştirilen görev tanımları, Kılıç'ın konuyu örtbas etmeye çalıştığı ve Başkan Yardımcısı Hüryaşar’ın kibirli tutumunu savunduğu yorumlarına neden oldu.

Her hakkı saklıdır | Nok Medya Grubu