Samsun Haberim | Samsun Haber

Av. İsmail Can Serter, CHP İlkadım İlçe Başkan Adaylığını Açıkladı

CHP İlkadım İlçe Başkan Adaylığı Tanıtım Toplantı konuşan Av. İsmail Can Serter, ” Gelin, siyasetin kısırlaşmış yapısını yerle yeksan edelim. Gelin eylemsel, hareketli ve yeri yerinden oynatan bir İlkadım CHP yaratalım. ” dedi.

Av. İsmail Can Serter, CHP İlkadım İlçe Başkan Adaylığını Açıkladı
299 views
13 Ocak 2020 - 11:00
Kanal Nok

CHP İlkadım İlçe Başkan Adaylığı Tanıtım Toplantı konuşan Av. İsmail Can Serter, ” Gelin, siyasetin kısırlaşmış yapısını yerle yeksan edelim. Gelin eylemsel, hareketli ve yeri yerinden oynatan bir İlkadım CHP yaratalım. ” dedi.

Av. İsmail Can SERTER, CHP İlkadım İlçe Başkan Adayılığı tanıtım toplantısını gerçekleştirdi.

İşte İsmail Can Serter’in yaptığı konuşma,

“Değerli yurttaşlar, kıymetli yoldaşlar ve Cumhuriyet Halk Partimizin cesur üyeleri…

İçinde bulunduğumuz saatte üst lig mücadelesi veren Samsunspor’umuza başarılar diliyorum. Atatürk’lü armaya buradan bin selam olsun.
Yağmur berekettir; yağmur fidan yeşertir; bugün fidanlarımızı yeşerttik 26 Ocak’ta sandıkta bu fidanları ağaca, ormana çevireceğiz.

17 yıllık faşist, yıkıcı ve baskıcı düzene rağmen partimizi yalnız bırakmamanız, sizin yarınlara ne kadar umutla baktığınızı gösteriyor. Burada olduğunuz için her birinize ayrı ayrı teşekkürlerimi arz ediyorum.
Ülkemiz, mevcut iktidar tarafından, inatla ve iflah olmaz bir biçimde karanlık bir tünele sokulmuştur. Bu karanlık tünel tüm milletimizi, her yurttaşımızı en yüksek seviyede etkilemiş, milli onuru, yurttaş bilincini ve diğer tüm değerlerimizi yozlaştırmıştır. Bu yozlaşma öyle bir hal almıştır ki, mücadele tarzımızı değiştirmemiz şart olmuştur. Peki mücadele tarzımızı nasıl değiştireceğiz ve bu tarzımız nasıl olmalı?

İşte ben bugün burada sağlam temelleri ‘mücadele tarzı değişikliğine’ dayandırılan bir hareketin adayıyım. 31 Mart Seçimleri milletimizin bu karanlık tünelden çıkmasını sağlayacak mücadele yöntemini öğretmiştir. 31 Mart’ta milletimiz bize yeni bir mücadele tarzı ve yeni bir hareket öğretmiştir. Bu hareketin adı DEĞİŞİM HAREKETİDİR DİRENİŞ HAREKETİDİR GENÇLİK HAREKETİDİR. Değişimi sağlamak, örgütümüzü birleştirmek ve için İşte bu nedenlerle Cumhuriyet Halk Partisi 5. Olağan Kongresinde İlkadım İlçe başkanlığına adayım. Bu adaylık İlkadım için yeni bir başlangıcın ilk adımıdır. Bu ilk adım değişimin ilk adımıdır. Bu ilk adım umudun ilk adımıdır.

Değerli yoldaşlarım; her birinizin evinde bir Can var; bu Can oğlunuz, kızınız, kardeşiniz, yeğeniniz hatta komşunuzun çocuğu olabilir. Bu Can’a doğduğu günden beri millet sevgisi, bayrak sevgisi, vatan sevgisi öğrettiniz. Siz bu Can’a Atatürk devrimlerini Mustafa Kemal Atatürk sevgisini öğrettiniz. Şimdi O Can büyüdü; bedel ödemek istiyor. O Can, size olan borcunu ödemek istiyor, O Can üstümüze çöken karanlığa karşı yürümek hep beraber karanlıkları aydınlığa çıkarmak istiyor.

Değerli yoldaşlarım Dikkat ederseniz bütüncül bir hareket tarzı benimsiyorum. Bunu çok uzun zamandır düşünüyor ve planlıyorum. Şunu sordum kendime İlkadım’ın her bir üyesinin, her bir delegesinin elini nasıl tutarım, nasıl omuz veririm, nasıl bütüncül bir hareket tarzı benimserim? Bu anlamda devrim niteliğinde çalışmalarım ve bir programım var.
Üye olsun delege olsun. Asla be asla sizleri kongreden kongreye hatırlamayacağım. İlçe başkanlığını bana ve yönetimime layık gördüğünüz anda siz de bu yönetimin bir parçası olacaksınız. İlkadım ile, partimiz ile, ülkemiz ile ilgili her türlü konuyu gerekirse sabahlara kadar konuşup tartışacağız. Alınan her kararda bütün üyelerimizin bir katılımı olacak. İlkadım’ın hiçbir üyesi bu büyük ailenin dışında hissetmeyecek. Bizi biz yapan hepimiz olduğumuza göre, asla ve asla kapalı kapılar ardında ‘sen beni seç ben seni’ kulisleri yapmayacağım. Kapalı kapılar ardında milletvekilliği hesapları yaparak İlkadım ilçesine aday çıkarmayacağım çıkarmaya çalışanlarla asla bir olmayacağım. Ben aslında bugün burada sizlere Ulu önderimin tembih ettiği bir yönetişim şeklini arz ediyorum. Bu noktada sizden katılım ve yönetim noktasında tam destek göreceğime eminim.

Değerli yol arkadaşlarım, ilçe başkanlığına bizi görevlendirdiğinizde mevcut ilçe binamızı değiştirecek çok daha büyük çok daha işlevsel bir binaya geçeceğiz; yeni ilçe binamız idari bir merkez değil kültür ve dayanışmanın adresi olacak; kurslar ve eğitimlerle partilimizi eğitecek bu kente bir anayasa, bu kente bir kalkınma planı hazırlayacağız.
Değerli yoldaşlar, Ben hayatım boyunca hiçbir ortamda, şartlar ne olursa olsun yük olmadım. Tam tersi tüm hayatım yük almakla geçti. Partimin yükünü sizlerle beraber sırtlanmak istiyorum…

Gelin! Siyasetin kısırlaşmış yapısını yerle yeksan edelim. Gelin eylemsel, hareketli ve yeri yerinden oynatan bir İlkadım CHP yaratalım. Gelin, yıllardır bir nefes görmeyen göğüsümüzü hırçın Karadeniz’e karşı açalım, gelin bir olalım diri olalım el ele kol kola omuz omuza verip yeni bir başlangıca yol alalım! Unutmayalım ki partili partilinin rakibi değildir; partili partiliye karşı seçim kazanmaz. Kongre salonuna el ele girecek ve kongre salonundan el ele ayrılacağız!”

Her hakkı saklıdır | Nok Medya Grubu