Samsun Haberim | Samsun Haber

Attığı Tokat Yüzünden 10 Yıl Hapis Cezası Aldı!

Geçtiğimiz haftalarda Denizli'de yaşayan Şenay Güzel kavga ettiği oğlu Hasan Güzel’e terlik fırlatmıştı

Attığı Tokat Yüzünden 10 Yıl Hapis Cezası Aldı!
189 views
27 Aralık 2019 - 3:05
Kanal Nok

Geçtiğimiz haftalarda Denizli'de yaşayan Şenay Güzel kavga ettiği oğlu Hasan Güzel’e terlik fırlatmıştı. Savcılık tarafından ‘silah’ sayılan terlik nedeniyle 62 yaşındaki anne Şenay Güzel için 2-5 yıl hapis istenmişti. Gözler Aralık ayında görülecek olan mahkemedeyken ilginç bir haberde Samsun’dan geldi.
Şartlı tahliyesi yandı, 10 yıl ceza yatacak!
10 yıl önce işlediği bir cinayet sebebiyle cezaevine giren Recep Liman, mahkeme heyetince 20 yıl hapis cezasına çarptırılmıştı. Liman, cezasının 8 yılını yattıktan sonra şartlı tahliye ile serbest bırakıldı.
Halk arasında denetimli serbestlik olarakta bilinen şartlı tahliyenin yanmaması için daha önce hapis yatan kişinin hiçbir suça karışmaması gerekiyor. Ancak Recep Liman ile oğlu arasında çıkan tartışma ve attığı tokat bu haberin konusu oldu. Yüzde 70 engelli olan oğlu İsmail Liman’a tokat atan Recep Liman ne yaptıysa da oğlunun gönlünü alamadı.
Karakol’a giden İsmail Liman, Recep Liman’dan şikayetçi olduğunu babasının kendisine tokat attığını ve darpa uğradığını belirtti.
Yargıtay kararı onadı!
Mahkemeye başvuran oğul Liman, kızgınlıkla babasının cezasını çekmesini istiyordu. Ve İsmail Liman’ın istediği oldu mahkeme attığı tokattan dolayı Recep Liman’a 5 ay hapis cezası kararı verdi. Ancak bu ceza Recep Liman’ın şartlı tahliyesinin de yanmasına neden oluyordu. Bu nedenle baba Recep Liman olayı Yargıtay’a da taşıdı. Ancak karar yargıtay tarafından da onandı. Hakkında yakalama kararı çıkartılan Recep Liman’ın şartlı tahliyesi de yanmış oldu. Baba Liman 10 yıl 5 ay hapis cezasına mahkum edildi.
Kimlik kontrolü sırasında öğrendi!
Oğul İsmail Liman babasını şikayet ettiği için pişman olmuş olsa da iş işten geçti. Kimlik kontrolü sırasında yakalanan Recep Liman hakkındaki kararı burada öğrendi. Polis merkezinde işlemleri tamamlanan Recep Liman cezasını çekmek üzere cezaevine gönderildi.
Şartlı tahliye nedir?
Şartlı tahliye olarak bilinen Denetimli Serbestlik halk arasında af olarakta nitelendirilmişti. Şartlı tahliye, suçu işleyen kişinin suç sebebiyle bir ceza muhakemesine tabi tutulup yasada belirtilen cezalardan birine çarptırılması ve bu cezanın infazına mahkeme tarafından hüküm verilmesinden sonra uygulanabilecek bir yöntemdir. Suçlu için öngörülen bu cezanın amacı suçlunun ıslahı ve yeniden topluma kazandırmadır.

Her hakkı saklıdır | Nok Medya Grubu