Samsun Haberim | Samsun Haber

Atakum’da temizlik ihalesi, 1 gün kala iptal edildi!

Atakum Belediyesi tarafından bugün yapılacağı açıklanan Temizlik ihalesi iptal edildi.

Atakum’da temizlik ihalesi, 1 gün kala iptal edildi!
439 views
27 Aralık 2019 - 3:05
Kanal Nok

Atakum Belediyesinde bugün yapılması beklenen temizlik ihalesi iptal edildi. 21/b davet usulü gerçekleştirilen hizmet alımının süresi dolarken yeni bir ihale yapılacağı açıklanmıştı. İhaleye girecek firmaların ihalenin usulü ile ilgili yaptığı itirazları bugüne kadar görmezden gelen Başkan Deveci, ihaleye 1 gün kala ihaleyi iptal etti. 

450 BİN LİRA DAHA YÜKSEK FİYAT

Atakum Belediyesi önceki yönetiminin 14 araçla aylık 700 bin liradan ihale ettiği temizlik işini Başkan Cemil Deveci 1 milyon 150 bin liradan sonuçlandırdı. Teklif usulü 21/b’den yapılan satınalma işi için eski firmaya davet gönderilmedi. 450 bin lira daha yüksek fiyatla verilen temizlik işlerinin süresi dolarken belediye yeni bir ihaleye çıktı ve bu ihale de ihale gününe 1 gün kala iptal edildi.

CEMİL DEVECİ’YE 'ŞEFFAFLIK' ÇAĞRISI YAPILDI

Kış aylarında günlük 160 yaz aylarında ise günlük 190 ton çöpün çıktığı ilçe için alınan hizmetin ihalesi, Atakum Belediye Meclisi’nin de gündemine gelmişti. Meclis üyeleri CHP’li Belediye Başkanı Cemil Deveci’yi ihalede verilen fahiş fiyat farkını eleştirerek ’Şeffaflık’ çağrısı yapmışlardı.

Kaynak: SamsunHaberim.com/Samet Gürcü

Her hakkı saklıdır | Nok Medya Grubu