Samsun Haberim | Samsun Haber

“ATAKUM, EĞİTİMİN ÜSSÜ OLACAK”

Samsun'da, Cumhur İttifakı'nın AK Parti'den Atakum Belediye Başkan Adayı Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, eğitim kurumlarını ziyaretlerini sürdürüyor

“ATAKUM, EĞİTİMİN ÜSSÜ OLACAK”
227 views
27 Aralık 2019 - 3:05
Kanal Nok

Samsun'da, Cumhur İttifakı'nın AK Parti'den Atakum Belediye Başkan Adayı Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, eğitim kurumlarını ziyaretlerini sürdürüyor. Başkan Şahin, belediye başkanı seçilmesi halinde ilçeyi 'Eğitim Üssü'ne çevirecek proje ve yatırımlara sahip olduklarını açıkladı.

Başkan Zihni Şahin, beraberinde AK Parti Atakum İlçe Başkanı Haluk Köksoy, MHP İlçe Başkanı Ahmet Hatinoğlu ile birlikte Final Okulları ile Uğur Okulları'ni ziyaret etti. Final Okulları Genel Müdürü Cengiz Karaca ve öğretmenlerle bir süre görüşen Zihni Şahin, ardından Uğur Okulları'na geçti. Zihni Şahin ve beraberindekiler burada Uğur Okulları Kurucusu Necati Tanrıkulu, Genel Müdür Davut Numanoğlu ve İlkadım Kampüsü Müdürü Seyit Ahmet Sulubey ile bir araya geldi.

BİLİM VE TEKNOLOJİ MERKEZİ
Kendisi de bir eğitimci olan Zihni Şahin, meslektaşlarıyla yaptığı görüşmelerde, 31 Mart sonrası Atakum'u 'eğitim üssü'ne çevirecek projelerini anlattı. Meslektaşlarına, Eğitim ve Teknoloji Merkezi'nden bahseden Zihni Şahin, “Bu merkez çocuklarımızın ve gençlerimizin bilim ve teknolojiye ilgisini çekmek, bilimsel konuları kolay anlaşılır ve eğlenceli bir şekilde sunmak amacıyla oluşturulacak. Burada deney düzenekleri ve özel tasarım galerilerinin yanı sıra eğitim salonları, kimya ve fizik atölyeleri, simülasyon cihazları ve Bilim Kafe yer alacak. Merkezde çocuklarımız bilimsel kamplara, atölye çalışmalarına, bilimsel şovlara katılacak” dedi.

https://www.youtube.com/watch?v=bPe-2kqJVXw&t=0s&index=5&list=PLTADpk4uIuu88rNmWRXw8Vo24Akf4ip-u

Her hakkı saklıdır | Nok Medya Grubu