Atakum Belediyesinde neler oluyor?

Olağanüstü Meclis Toplantısının detayları netleşiyor. Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci’nin yönetim zafiyetinde olduğu, bu nedenle CHP Genel Merkezinin talimatıyla, belediyeyi yönetmesi ve Başkan Deveci’ye göz kulak olması için Başkan Yardımcısı sıfatıyla, gölge bir Belediye Başkanı atadığı ve duruma el koyduğu iddiası gündemde şok etkisi yarattı.

22 MADDEDEN HANGİSİ OLAĞANÜSTÜ?

İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan Koronavirüs Salgını ile Mücadele Kapsamındaki Genelgede, “Belediye Meclisleri ile İl Genel Meclislerinin Nisan, Mayıs ve Haziran ayı toplantılarının ertelenmesi sağlanmalıdır” denilmesine rağmen, Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci tarafından alelacele meclis toplantısı yapılmasının arkasında yatan detaylar aydınlanmaya başladı. İçişleri Bakanlığı genelgesinin arkasından dolaşarak “olağanüstü” toplanan Atakum Belediye Meclisinde görüşülecek olan 22 maddenin herhangi bir olağanüstü özellik taşımadığı iddia ediliyor.

ATAKUM BELEDİYESİNE GÖLGE BAŞKAN

Atakum Belediyesinin yönetimi konusunda zafiyet içine düşen ve çok sayıda sorunlu işleme imza atan Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci’nin İYİ Parti Genel Merkezi, İYİ Partili Meclis Üyeleri ve Teşkilatlar tarafından CHP Genel Merkezine bir çok kez şikayet edildiği iddia ediliyordu. Atakum Belediyesinde gözlemlenen yönetim zaafiyeti ve gerçekleşen hukuksuz işlemler nedeniyle CHP Genel Merkezinin Muğla’dan Atakum Belediyesine, Başkan Yardımcısı sıfatıyla, gölge bir Belediye Başkanı atadığı ve duruma el koyduğu iddiası da gündemde şok etkisi yarattı.

HÜKÜMETE KARŞI SİYASİ MANEVRA

Gölge Başkanın, bu olağanüstü meclis toplantısı maddelerini CHP Genel Merkezinin talimatlarıyla hazırladığı, özellikle Belediyeler Birliğinden ayrılma ile belediyelerin ayni ve nakdi yardım yapabilmesi konusundaki maddelerin tüm CHP’li belediyelerin gündeme getireceği konuların başında olacağı da haber merkezimize ulaşan bilgiler arasında. Özellikle bu iki madde ile CHP’li belediyelerin, hükümete karşı siyasi bir manevra alanı oluşturma gayretinde olacakları iddia ediliyor.

Bir cevap yazın