Samsun Haberim | Samsun Haber

Atakum Belediyesinde cinayet gibi kaza

Atakum Belediyesinde yaşanan ölümlü kazanın göz göre göre geldiği anlaşıldı.

Atakum Belediyesinde cinayet gibi kaza
05 Haziran 2020 - 18:45
Kanal Nok

Atakum Belediyesinin Taflan’da bulunan kilitli taş parke fabrikasında, dün akşam saat 20:30 sularında yaşanan feci kazada bir kişi hayatını kaybetmişti. Kazanın ardından netleşmeye başlayan detaylar, kazanın geliyorum dediğini gözler önüne serdi.

KILIÇ’IN ORADA NE İŞİ VARDI?

Edinilen bilgiye göre Atakum Belediyesinde şoför kadrosunda çalışan İlhan Kılıç, Kilitli Taş Parke Fabrikasındaki pres makinesini temizlerken feci şekilde can verdi. Kılıç’ın temizliğe başladığı esnada, makineyi kullanmaya ehliyeti olmayan başka bir işçi tarafından makinenin çalıştırılması sonucu Kılıç, pres makinesinde sıkışarak ağır yaralandı. Atakum Belediyesi Kilitli Taş Parke Tesisinde bulunan makinelerin kullanımı, bakımı ve temizliğinin, alanında uzman ve yetki belgesine sahip personeller tarafından gerçekleştirilmesi gerekirken, Atakum Belediyesinde şoför kadrosunda çalışan İlhan Kılıç’ın bu alanda çalıştırılması kazaya davetiye çıkardı.

MAKİNEYİ ÇALIŞTIRDIĞI SÖYLENEN İŞÇİ SERBEST BIRAKILDI

Makineye sıkışan Kılıç’ı, alanda uzman personel olmaması nedeniyle uzun bir süre kimse kurtaramadı. Uğraşlar sonucunda ağır yaralı bir şekilde makineden çıkarılan Kılıç, 112 acil servis ekipleri tarafından ambulansla Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesine kaldırıldı. İddiaya göre Acil Servis doktorları Kılıç’ın hastaneye neden geç getirildiği konusunda serzenişte bulundu. Olayla ilgili geniş çaplı soruşturma başlatılırken, Kılıç temizlik yaparken makineyi çalıştıran işçi de tutuklandı. Tutuklanan işçi bugün serbest bırakıldı.

SAVCI, BAŞKAN DEVECİ’Yİ KOVDU MU?

Haber Merkezimize ulaşan bilgiye göre, İş ve işçi güvenliğinin hiçe sayılması nedeniyle gerçekleşen ölümlü kaza ile ilgili Samsun Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatıldı. Başlatılan soruşturma ile ilgili görüşmek üzere Adalet Sarayına giden Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci, istediği gibi bir tepkiyle karşılaşamadan adliyeden ayrıldı. Bu durum, her fırsatta başarılı bir avukat olduğunu ifade eden Başkan Deveci’nin, hukukçu kimliğini de kullanarak soruşturmaya müdahale etmek istediği şeklinde yorumlandı. Yapılan otopsinin ardından bugün toprağa verilen İlhan Kılıç’ın cenazesine Başkan Deveci ve kurmayları da katıldı.

SORUŞTURMA SÜRÜYOR

Cumhuriyet Savcılığı tarafından başlatılan soruşturmaya Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci’nin, İlgili Şirket Müdürünün, İlgili Birim Müdürünün ve Atakum Belediyesi İş Güvenliği Uzmanının nasıl dahil edileceği konusu henüz netlik kazanmadı.

Her hakkı saklıdır | Nok Medya Grubu