Samsun Haberim | Samsun Haber

ATAKUM BELEDİYESİ GECE BOYUNCA SAHADAYDI ŞENYURTLULARDAN TAŞÇI’YA TEŞEKKÜR

Gece saatlerinden itibaren etkisini hissettiren kar yağışı, Atakum İlçesinin yüksek mahallelerinde de etkili oldu

ATAKUM BELEDİYESİ GECE BOYUNCA SAHADAYDI ŞENYURTLULARDAN TAŞÇI’YA TEŞEKKÜR
140 views
27 Aralık 2019 - 3:05
Kanal Nok

Gece saatlerinden itibaren etkisini hissettiren kar yağışı, Atakum İlçesinin yüksek mahallelerinde de etkili oldu. Atakum Belediyesi ekipleri, Samsun’u etkisi altına alan yoğun kar yağışının olumsuz etkileriyle gece boyunca mücadele etti.

Atakum Belediyesi ekipleri, özellikle ilçenin üst kesimlerde kalan mahallelerinde, ulaşımı açık tutmak için gece boyunca çalıştı. Belediye ekiplerinin karla mücadele çalışmalarını cep telefonlarıyla kaydeden Şenyurt Mahallesi sakinleri, “Kar yağışı nedeniyle kapalı olan yolumuzu gece saat 1’de açmaya çalışan iş makinesi operatörüne ve Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı’ya sonsuz teşekkürler. İyi ki böyle bir devletimiz var” ifadelerini kullandı.

KAR YAĞIŞINA HAZIRLIKLIYIZ

Kar yağışı öncesi gerekli önlemleri aldıklarını ifade eden Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, “Atakum’da kar yağışının başladığı ilk anlardan itibaren, ekiplerimiz sahadaydı. Kar yağışı, üst kesimdeki mahallelerimizde zaman zaman ulaşım şartlarını zorladı. İşte bu anlarda ekiplerimiz devreye girerek, yol açma çalışmalarını gerçekleştirdi. Yağış riski sürdüğü sürece alandayız. Kar yağışının beraberinde getirebileceği olumsuz durumlara karşı hazırlıklıyız” diye konuştu.

VATANDAŞTAN TEŞEKKÜR

Şenyurt Mahallesi sakinlerinden bir vatandaş ise, “Hizmette sınır tanımayan #atakumbelediyesi ne örnek ve özverili çalışmalarından dolayı başkanımız Sayın İshak Taşçı’ya ve tüm Atakum belediyesi çalışanlarına şu an video da görünen kar yağışı nedeniyle kapalı olan yolumuzu gece saat 1 de açmaya çalışan iş makinesi operatörüne sonsuz teşekkürler. İyi ki böyle bir devletimiz var” ifadeleriyle Atakum Belediyesine teşekkür etti.

Her hakkı saklıdır | Nok Medya Grubu