Samsun Haberim | Samsun Haber

Kanal Nok

Atakum Belediyesi Düğün Salonunda pazarcılar tartıştı!

Atakum Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’nün Pazarcılar Odası üyeleriyle Atakum Belediyesi Düğün Salonunda düzenlediği toplantıda kavga çıktı.

Atakum Belediyesi Düğün Salonunda pazarcılar tartıştı!
906 views
28 Şubat 2020 - 12:42
Kanal Nok

Atakum Belediyesinin, Atakumluların 1 milyon 800 bin liralık gelirini hukuksuz bir protokolle devrettiği Pazarcılar Odası üyeleri, Atakum Belediyesi Zabıta Müdürlüğünün organize ettiği toplantıda kavga etti.

1 milyon 800 bin TL’lik hukuksuz protokol devam edecek mi?

Atakum Belediyesi Düğün Salonunda düzenlenen toplantıda konuşmak isteyerek söz alan bir pazarcının konuşmasının bölünerek salonun dışına çıkarılmak istemesi üzerine arbede çıktı. Çıkan kavgayı güçlükle yatıştıran Atakum Belediyesi Zabıtaları ile Pazarcılar Odası görevlileri, toplantıya son vermek zorunda kaldı.

İYİ PARTİLİLER ORTAYA ÇIKARMIŞTI

Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci’nin meclisten yetki almadan imzaladığı hukuksuz protokol ile suç işlediği, Atakumluların 1 milyon 800 bin lirasını Pazarcılar Odası ile paylaştığı, Şubat Ayı Atakum Belediye Meclis Toplantısında, İYİ Partililerin verdiği önergeyle ortaya çıkmıştı. İmzalanan protokolle, Atakum’daki tüm semt pazarlarının düzenlenmesi, denetlenmesi ve işletilmesinin 1 yıllığına Samsun Pazarcılar Odası’na devredilmesi kararlaştırıldı. Ancak, protokol imzalamak için Atakum Belediye Meclisinden yetki almayan, hatta protokolün detaylarını meclisin bilgisine dahi sunmayan Başkan Deveci, yaptığı hukuksuz protokolle Atakumluların kasasına girecek olan 1 milyon 800 bin liralık miktarı Pazarcılar Odasına devretmiş oldu.

İKİ TARAF DA PROTOKOLE UYMUYOR

Atakum Belediyesi ile Pazarcılar Odası arasında imzalanan protokole göre pazar yerlerinin işletmesi Pazarcılar Odasına devredildi. Anlaşmaya göre tüm pazar yerlerindeki güvenlik ve temizlik işlerinin de Pazarcılar Odası tarafından yapılması gerekiyor fakat, Pazar yerlerinin güvenlik hizmetini Atakum Belediyesi Zabıta Müdürlüğü personeli sağlarken, temizlik işlerini de Atakum Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü personelleri tarafından yapılmaya devam ediliyor. Cemil Deveci’nin Atakumluların 1 milyon 800 bin liralık gelirini neyin karşılığında Pazarcılar Odasına devrettiği sorusu henüz cevap bulmadı.

BAŞKAN DEVECİ SUÇ MU İŞLİYOR?

Diğer yandan, protokolle devredilebilecek yerlerin imar planında da pazar yeri olması gerektiği bilinirken, pazar yeri olarak kullanılan, vatandaşa ait arazi konumunda olan sokakların da güvenlik ve temizlik işlerinin bu protokol ile bir odaya devredilmesi mümkün görünmüyor. Bu durumda Atakum Belediyesi’nin bu uygulamasının suç teşkil ettiği iddia ediliyor.

PAZARCILAR ODASI NE İŞ YAPIYOR?

İyi Parti Atakum Belediye Meclis Grubu tarafından Atakum Belediye Meclisine verilen soru önergesi de, Atakum Belediye Meclisinin bu konudan haberdar olmadığını ortaya çıkardı. Güvenlik ve temizlik işlerinin halen Atakum Belediyesi tarafından yapılması, akıllara Pazarcılar Odası ne karşılığında ne iş yapıyor? sorusunu getirdi.

Her hakkı saklıdır | Nok Medya Grubu