Samsun Haberim | Samsun Haber

Armutçu’dan ‘Vicdan İttifakı’ mesajı

Saadet Partisi Samsun İl Başkanı Temel Armutçu, yaklaşan yerel seçimler öncesi içinde bulunacakları ittifakı açıkladı

Armutçu’dan ‘Vicdan İttifakı’ mesajı
128 views
27 Aralık 2019 - 3:05
Kanal Nok

Saadet Partisi Samsun İl Başkanı Temel Armutçu, yaklaşan yerel seçimler öncesi içinde bulunacakları ittifakı açıkladı. Yapacakları ittifakı ‘’Vicdan İttifakı’’ olarak açıklayan Armutçu, ‘’Biz tespihi dağıtmanın değil kopan taneleri birleştirmenin derdine olacağız’’ dedi.

Bütün zorluklara rağmen mecliste yeni bir dönemin başladığını belirten Temel Armutçu, “Bugün yeni bir gün. Lakin hayatımızda değişenlerin ve gidenlerin geri dönmediği, eski halini özlemediği hatalarından pişmanlık duymadığı bir gün.  Ayrılışların artık acı vermediği hakaretlerin ise maneviyatların üzerinde değer gördüğü hüzün verdiği bir gün. Yine de ihtirasların inançları yok saydığı bir günde acaba diyorum. Her söylediğimizin doğru yönü gösterdiği, yanlışlarımızın üzerlerini başkasının hata ve yanlışlarıyla örtmediğimiz. Her söylenene politik bir cevap yerine altını doldurup acaba diyebileceğimiz bir gün yaşayabilecek miyiz? Dini dili ırkı ideolojisi her ne olursa olsun yeni adil bir dünya için ayrılıkları bir tarafa bırakıp doğrularımız etrafında cem olup birbirimizi kucaklayıp sımsıkı sarılabilecek miyiz? Turuncu,  mavi,  sarı,  kırmızı ve 2 aslan parçası ile bir azıcıkta yeşillendiği yeni mecliste; en büyük dilim ile en küçük diliminin vatan olgusu ile beraber hareket edebileceği sanki yeni bir dönemi yaşıyoruz, aslında milletin meclisinde yeşillerin kıvılcımı ile kırmızıların dahi turuncuları bastıracak derecede toplumun inanç ve hürriyetleri noktasında sözler sarf etmesi gerçekten çöküşten yükselişe yeniden büyük Türkiye’nin ilk adımları gibi bir heyecana da gark etmiyor değil bizleri.”diye söyledi.

AYA YOL YAPSANIZ NE YAZAR GÖNÜLLERE YOL YAPMADIKTAN SONRA

Bir ülkede kışı nasıl atlatacağını düşünüyorsanız; o ülkenin iyi yönetilmediğinin altını çizen Armutçu, ”Demokrasilerde siyaset birbirimize düşmanlığın bir aracı değil aksine topluma hizmet etmenin yöntemidir. Hiç bir İktidar, kendisine muhalefeti düşman gösterip, kendinden öncekileri kötüleyerek yol yaptık sizde kullanıyorsunuz diye övünemez. Aya yol yapsanız ne yazar gönüllere yol yapmadıktan sonra. Her zulmün her yanlışın her kabahatin unutturulduğu; doğruların ise yanlışlarla (recm) edildiği yeni bir seçim serüvenine daha girdik. Asgari ücretlinin açlık sınırında insani yaşantıdan baypas edildiği memur ve işçinin yoksulluk sınırını sadece hayal edebildiği köylünün ve üreticilerin zor bela ürettiği mamulü değerinde satabilme mücadelesine saygı göstermek yerine ihanet ve terörist yakıştırmasına layık görüldüğü bir dönemden geçiyoruz. Ekonominin yanlış uygulamalarla çökertildiği yanlışları yapanlara soru dahi sorulamadığı 100’er günlük programlarla cehenneme dönen ekonomiyi dil ve söylemlerle tozpembe rüyalara devşirmeye çalışıldığı seçim sonrası ise acı bir tablo ile uyanacağımız seçim sürecini ülke insanı olarak hep beraber yaşıyoruz.’’ ifadelerini kullandı.

Bir ülkede kışı nasıl atlatacağınızı kara, kara düşünüyorsanız, o ülkenin iyi yönetilmediğini söyleyen Armutçu, ‘’Eğer bir ülkede çocuğunuzun geleceğinden endişe ediyorsanız o ülke iyi yönetilmiyor demektir. Eğer bir ülkede Mahkemeye işiniz düştüğünde hakkınızı alacağından emin değilseniz o ülke iyi yönetilmiyor demektir. Eğer bir ülkede gençlerimiz KPSS den 100 puan alsalar bile torpil bulamadan işe giremiyorsa o ülke iyi yönetilmiyor demektir. Eğer bir ülkede kadınlarımız yolda yürürken başlarına bir şey gelmeyeceğinden emin değilse o ülke iyi yönetilmiyor demektir.’’şeklinde konuştu.

Her hakkı saklıdır | Nok Medya Grubu