Samsun Haberim | Samsun Haber

Anne Terliği Beraat Etti

Oğluna attığı terlik ile Türkiye gündemine oturan Şenay Güzel için mahkeme kararını verdi.

Anne Terliği Beraat Etti
179 views
27 Aralık 2019 - 3:05
Kanal Nok

Şenay Güzel ile oğlu Hasan Güzel arasında geçtiğimiz Mayıs ayında kavga çıktı. Kavganın hararetlenmesi ile birlikte anne Şenay Güzel, 38 yaşındaki oğluna ayağındaki terliği çıkartarak fırlattı. Şenay Güzel'in atmış olduğu terlik Hasan Güzel'e isabet etmedi. Ancak Hasan Güzel, Honaz Polis Merkezi'ne giderek annesi hakkında şikayetçi oldu.
Polis, bu şikayet üzerine anne Şenay Güzel'in ifadesine başvurdu. Olayı soruşturan savcı, terliği silah sayıp, Türk Ceza Kanunu'nun 86'ncı maddesi uyarınca 'kasten basit yaralamaya teşebbüs'suçundan dava açtı.
Denizli 6. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen dava için savcı tarafından hazırlanan iddianamede, anne Şenay Güzel'in suçu işlediğine vurgu yaptı. Savcı şüphelinin cezalandırılmasını istedi.
Ve bugün anne Şenay Güzel, Denizli 6'ıncı Asliye Ceza Mahkemesi'nde ilk kez hakim karşısına çıktı.
Duruşmaya hakkında 2 yıldan 5 yıla kadar hapis istenen Güzel'in yanı sıra avukatı Hasan Ozan Orpak ile Güzel'in şikayetçi olan oğlu Halil Güzel de katıldı. Mahkeme, ilk olarak kimlik tespiti yaptıktan sonra anne Güzel'in ifadesini aldı.
İfadesi sırasında Şenay Güzel 'suç aleti olan' terliği mahkeme heyetine gösterdi. Oğlunun tırnağına bile zarar gelmesini istemediğini söyleyen Güzel, gözyaşlarına hakim olamadı. Duygusal anların yaşandığı duruşmada daha sonra Halil Güzel'in ifadesine de başvuruldu. Halil Güzel ifadesinde, şikayetinden vazgeçtiğini söyledi. Halil Güzel'in ifadesi üzerine mahkeme heyeti anne Şenay Güzel'in davadan beraatına karar verdi.
Bu karar üzerine duruşma salonunda duygusal anlar yaşandı. Duruşma çıkışında oğul Halil Güzel ile anne Şenay Güzel'in yan yana gelmemek için çaba harcaması da gözlerden kaçmadı.

Her hakkı saklıdır | Nok Medya Grubu