Samsun Haberim | Samsun Haber

Anayasa Komisyonu’nda Anayasa görüşmelerinde su şişeli kavga

Anayasa değişikliğini görüşen TBMM Anayasa Komisyonu'nda tartışma çıktı. Pet şişeler havada uçuştu. AK Parti üyelerinin Yeni Anayasa teklifininin geneli üzerindeki görüşmeleri sonlandırmak istemesi üzerine CHP'li ve HDP'li üyeler tartışmanın fitilini ateşledi. CHP'li vekil pet şişe fırlattı

Anayasa Komisyonu’nda Anayasa görüşmelerinde su şişeli kavga
223 views
27 Aralık 2019 - 3:05
Kanal Nok

Anayasa değişikliğini görüşen TBMM Anayasa Komisyonu'nda tartışma çıktı. Pet şişeler havada uçuştu. AK Parti üyelerinin Yeni Anayasa teklifininin geneli üzerindeki görüşmeleri sonlandırmak istemesi üzerine CHP'li ve HDP'li üyeler tartışmanın fitilini ateşledi. CHP'li vekil pet şişe fırlattı.TBMM Anayasa Komisyonu'nda kavga çıktı herkes ayaklandıAnayasa teklifine ilişkin görüşmelerin sürdüğü TBMM Anayasa Komisyonu'nda, AK Partili üyelerin verdiği kifayet-i müzakere yani teklifin geneli üzerindeki görüşmelerin sonlandırılması ve maddelere geçilmesi teklifi kabul edildi.Komisyon Başkanı Mustafa Şentop, maddelere geçildiğini açıklayarak, birinci madde üzerinde söz isteyen olup olmadığını sorunca tartışma daha da büyüdü. CHP ve HDP'liler, bu gelişme karşısında seslerini yükseltti.
Bu sırada MHP'li üyeler yerlerinde oturuyordu. Tartışma daha da büyüyünce MHP'lilerin de ayağa kalktığı görüldü.CHP'li Altay su şişesini AK Parti'li vekile fırlattıTartışmalar devam ederken CHP'li Engin Altay, kendisine hakaret ettiğini iddia ederek AK Partili Kemalettin Yılmaztekine'e pet şişe su fırlattıAK Partililere CHP'liler karşı çıktıTBMM Anayasa Komisyonunda tümü üzerinde yapılan 5. günkü görüşmelerde,  AK Partili milletvekillerinin görüşmeler için yeterlilik önergesi vermesine CHP, karşı çıktı.
CHP Aydın Milletvekili Bülent Tezcan, komisyonda 120'ye yakın  milletvekilinin geneli üzerindeki söz talebine rağmen süre kısıtlaması da  getirilmeden maddelerine geçilmesini eleştirdi.
Tezcan'ın, “Bizim verdiğimiz önergeler bile görüşülmeden, konuşma  hakkımızı kısıtlayarak maddelere geçemezsiniz.” sözleri üzerine AK Parti'li  milletvekilleri, “Geçtik bile.” diye karşılık verdi.
Komisyon Başkanı Mustafa Şentop, yaptıklarının içtüzük bağlamında  sorunlu olmadığını, itirazların yersiz olduğunu ifade etti. Daha sonra 1. maddenin görüşmelerine geçildi.TBMM Anayasa Komisyonu Pazartesi günü tekrar toplanacakAK Parti Aydın Milletvekili Abdurrahman Öz, yargının bağımsız ve  tarafsızlığı ilkesini önemsediklerini ifade etti.
Komisyon Başkanı Şentop, Öz'ün konuşmasının ardından, 26 Aralık  Pazartesi saat 11.00'de toplanacaklarını duyurarak, komisyon çalışmalarını kapattı. Milliyet

Her hakkı saklıdır | Nok Medya Grubu