Samsun Haberim | Samsun Haber

Anakentspor’lu voleybolculardan lösemili gence ziyaret

Samsun Büyükşehir Belediyesi Anakentspor bayan voleybol takımı, Samsun OMÜ Hematoloji servisinde tedavi gören lösemi hastası olan sporcu genci tedavi gördüğü hastanede ziyaret etti.

Anakentspor’lu voleybolculardan lösemili gence ziyaret
114 views
27 Aralık 2019 - 3:05
Kanal Nok

SAMSUN HABER – Samsun Büyükşehir Belediyesi Anakentspor bayan voleybol takımı, Samsun OMÜ Hematoloji servisinde tedavi gören lösemi hastası olan sporcu genci tedavi gördüğü hastanede ziyaret etti.
Duygulu anların yaşandığı ziyarette bayan voleybolcular, 1.5 yıldır lösemi ile mücadele eden 16 yaşındaki Mert Özdemir’e imzalı top ile forma hediye etti.
Ailesi ile birlikte Giresun’un Bulancak ilçesinde yaşayan sporcu Mert Özdemir, öğretim gördüğü Gazi Lisesi’nde voleybol oynuyor. Geçen yıl okullar arası yapılan turnuvada rahatsızlanarak hastaneye kaldırılan Özdemir’e lösemi tanısı konuldu. Samsun Ondokuzmayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Hemotoloji Ana Bilim Dalı’na nakledilen genç, uzun süre burada tedavi gördü. Ardından da tekrar rahatsızlanan Mert Özdemir, lösemi çocuklar için hizmet veren derneğin destekleriyle Medikalpark Hastanesi’ne yatırıldı. Voleybolcu Özdemir’in tedavisi devam ediyor.Voleybolcular, göz yaşlarına hakim olamadıÇok sevdiği voleyboldan hastanede de ayrı kalamayan Özdemir, müsabakaları odasındaki televizyondan takip ediyor. Esnaflık yapan baba Köksal Özdemir’in bir arkadaşının Samsun Büyükşehir Belediyesi facebook resmi sosyal medya hesabında Mert’e imzalı top istemesi üzerine harekete geçen Anakentspor Kulübü, gence sürpriz yaparak moral ziyaretinde bulundu. Anakentspor Voleybol Şube Sorumlusu Yılmaz Kara, baş antrenör Gökhan Rahman Çokşen ile bayan voleybol takımı sporcularının katıldığı ziyarette voleybolcular, göz yaşlarına hakim olamadı.Galip gelerek 3 puanı Mert’e hediye edeceklerMert’e geçmiş olsun dileklerinde bulunup imzaladıkları top ile formayı hediye eden bayan sporcular, kendisiyle hatıra fotoğrafı çektirdiler.Anakent’li bayan voleybolcular, hafta sonu deplasmanda karşılaşacakları Elazığ DSİ maçından galip olarak ayrılırlarsa 3 puanı Mert’e hediye edeceklerini söyleyerek acil şifa dileklerini ilettiler ve aynı serviste tedavi gören diğer lösemi hastası çocukları da ziyaret ederek moral verdiler.
Köksal-Şükriye Özdemir çiftinin 3 çocuğundan en küçüğü olan Mert Özdemir ise sporcu ablalarının kendisini ziyaret etmesinden duyduğunu memnuniyeti dile getirdi. Teşekkür eden Özdemir, iyileşip taburcu olmasının ardından spora devam edeceğini kaydetti.

Her hakkı saklıdır | Nok Medya Grubu