Samsun Haberim | Samsun Haber

Almanya Çocukları hedef aldı

Almanya’da Angela Merkel liderlik ettiği koalisyon hükümeti, gece yarısı gerçekleştirilen görüşmelerde sığınmacılarla ilgili bir karar aldı. Alman hükümeti aldığı kararda, 1.500 göçmen çocuğu Yunanistan’dan alacağını açıkladı.

Almanya Çocukları hedef aldı
09 Mart 2020 - 14:01
Kanal Nok

Almanya’da Angela Merkel liderlik ettiği koalisyon hükümeti, gece yarısı gerçekleştirilen görüşmelerde sığınmacılarla ilgili bir karar aldı. Alman hükümeti aldığı kararda, 1.500 göçmen çocuğu Yunanistan’dan alacağını açıkladı.

Yaklaşık 7 saat süren görüşmelerin ardından çıkan karara göre, Yunanistan’da bulunan mülteci kamplarında yaşayan ve annesi ile babası bulunmayan 14 yaş altındaki çocuklar Almanya’ya kabul edilecek. Kararın iktidardaki CDU, CSU ve SPD’nin liderlerinin onayıyla verildiği ve hükümetin önde gelen figürleri ile eyalet yöneticilerinin de onayının alındığı bildirildi. 

14 yaşın üzerinde olup, ciddi bir hastalığı bulunan çocukların da Almanya’ya kabul edileceği ifade edildi.

Gece yarısı yapılan görüşmelerde, Avrupa sınırlarındaki durumun yanı sıra koronavirüs salgını da görüşülen konular arasındaydı.

“1000-1500 ÇOCUĞU ALMAYA HAZIRIZ”

Alman hükümeti tarafından yapılan açıklama, “İnsani bir çözüme ulaşmak için koalisyon bu çocukları almakta istekli. Yunanistan’da zorlu şartlarda altında olan 1000-1.500 çocuğu Almanya’ya almaya hazırız” ifadeleri kullanıldı.

Her hakkı saklıdır | Nok Medya Grubu