17 HAZİRAN 2019 Pazartesi 02:19
SAMSUN HABER
Giriş Tarihi : 21-12-2018 10:33   Güncelleme : 21-12-2018 10:33

AK Parti'de adaylar Pazar'ı bekliyor

AK Parti Samsun İlçe Belediye Başkan Adaylarının Pazar günü açıklanacağı öne sürüldü

AK Parti'de adaylar Pazar'ı bekliyor

AK Parti Samsun İlçe Belediye Başkan Adaylarının Pazar günü açıklanacağı öne sürüldü. AK Parti Genel Merkezi, 22 Aralık Cumartesi günü aday olarak açıklanacak olan isimlere tebliğ edecek, Pazar günü ise İstanbul'da gerçekleştirilecek tanıtım töreniyle, Tüm Samsun, ilçe belediye başkan adaylarını öğrenecek.

AK Parti'de beklenen gün geldi çattı. Bu gece son şeklini alacak listeler, yarın AK Parti Samsun İl Başkanına teslim edilecek. Binlerce aday adayını ilgilendiren ve açıklanması adeta yılan hikayesine dönen ilçe belediye başkanlarının açıklanacağı güne sadece 2 gün kaldı. AK Parti'de tüm ilçelerin belediye başkan adayları Pazar günü açıklanıyor.

BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARI AÇIKLANACAK

HedefHalk'tan N. Alper Cabbar'ın haberine göre İstanbul Haliç Kongre Merkezi'nde açıklama yapmaya hazırlanan AK Parti'de listeye son şeklini vermeye çalışan Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın üst kurul üyeleriyle bu akşam son bir çalışma yapacağı kaydedildi. Yerel Yönetimler Başkanı Mehmet Özhaseki ile Cuma akşamı listeye son şekli verildikten sonra, aday yapılan ilçe belediye başkan adayları listesinin il başkanlıklarına gönderileceği ve Cumartesi günü adaylara tebliğ edileceği öğrenildi. 

ADAYLARA 'TEBLİĞ' YARIN YAPILACAK

Son bir iki gün içinde değişiklik olmaması halinde adaylarını açıklamayı planlayan AK Parti'nin, Samsun İlçe Belediyeleri başkan adaylarının tamamını, İstanbul Haliç Kongre Merkezi'nde Pazar günü yapılacak olan tanıtım toplantısına davet etmesi bekleniyor. AK Parti'nin aday belirlemede MHP adaylarını da dikkate aldığı, bazı ilçelerin MHP'ye bırakılması ya da 'ortak aday çıkarabileceği de' gelen bilgiler arasında yer alıyor. Şimdi AK Parti aday adaylarının gözü kulağı Ankara'ya ve Cumartesi günü yapılacak tebliğe döndü. 

HAKAN KARADUMAN TEBLİĞ EDECEK

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ilçe adaylarıyla ilgili çalışmayı bu gece noktalayacak. Özhaseki ile aday listesine son şekli verecek. Listede yer alan belediye başkan adayları yarın AK Parti Samsun İl Başkanlığına bildirilecek ve ardından AK Parti Samsun İl Başkanı Hakan Karaduman'ın adaylara yapacağı tebliğin ardından İstanbul Haliç Kongre Merkezine hareket edilecek. Pazar günü gerçekleştirilen tanıtım toplantısının ardından ;Samsun'da seçim süreci başlamış olacak.

NELER SÖYLENDİ?
@
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA